Jak projektować instalację elektryczną w łazience?

Łazienka to dla mieszkańców domu przestrzeń relaksu w pianie i strumieniach gorącej wody, jednak projektanci instalacji elektrycznych wiedzą, że obecność gniazd zasilających i urządzeń w takim mokrym środowisku może stanowić potencjalne zagrożenie.

Moc innowacji w dwóch kolorach – przewody NKT instal PLUS YDYp

W budownictwie mieszkaniowym stosuje się coraz więcej urządzeń, co skutkuje potrzebą prowadzenia większej liczby obwodów zasilających. Prace przy dużych instalacjach elektrycznych wymagają odpowiedniego planowania oraz dobrego rozeznania w ich budowie.

Instalacja dobrze zaplanowana

Jak wynika z wieloarkuszowych norm PN-IEC 60364 „Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych”, punktem wyjścia do zaprojektowania bezawaryjnej i efektywnej instalacji elektrycznej w budynku jest określenie mocy zapotrzebowanej.

Bezpieczna instalacja elektryczna na poddaszu

Poddasze użytkowe to bardzo popularne rozwiązanie zagospodarowania powierzchni strychu, który może stać się bardzo komfortową przestrzenią relaksu.

Dobezpieczanie ograniczników przepięć

Ograniczniki przepięć (SPD) wymagają zastosowania urządzeń zabezpieczających (termicznych i zwarciowych) popularnie zwanych dobezpieczeniem, które muszą być skoordynowane z SPD, aby zapewnić niezawodne działanie.