Instalacje fotowoltaiczne a ochrona przeciwpożarowa

Z dniem 19.09.2020 r. została zmieniona ustawa Prawo budowlane (Dz.U. 2020 poz. 471). Zmiana dotyczyła instalacji fotowoltaicznych o mocy zainstalowanej powyżej 6,5 kW. Wprowadzony został obowiązek uzgodnienia z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych projektu instalacji. Uzgodnienie odnosi się do zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej. Ponadto wprowadzono obowiązek zawiadomienia organów Państwowej Straży Pożarnej o wykonaniu instalacji fotowoltaicznej.

Dlaczego zasilanie bezprzerwowe powinno znaleźć się w ofercie każdego elektryka?

Niezawodne zasilanie od dawna stanowi przedmiot troski firm i właścicieli domów, a szybko zmieniające się w czasie pandemii otoczenie gospodarcze i środowiskowe sprawiły, że potrzeba ta nabrała priorytetowego znaczenia.

Nowa koncepcja urządzeń KNX

Automatyka inteligentnych budynków może dać z siebie najwięcej, kiedy jest prosta. Nowe aktory SpaceLogic KNX od Schneider Electric są tego urzeczywistnieniem. Wprowadzają najnowocześniejsze, a jednocześnie intuicyjne funkcje do budynków mieszkalnych oraz małych i średnich obiektów komercyjnych.

Zasilanie awaryjne i ciągłość działania

Ciągłość działania: w jaki sposób elektrycy mogą zachęcać klientów komercyjnych do stosowania zasilania awaryjnego?

Prawidłowe docinanie i montaż szyn łączeniowych do aparatury modułowej.

Jak usprawnić działanie rozdzielnicy i wydłużyć jej żywotność? Poznaj zalety poprawnie dociętej i właściwie zamontowanej szyny łączeniowej: szyny widełkowe i sztyftowe.