Nie masz jeszcze konta?

Produkty

 

 

Firma NKT jest międzynarodowym, wiodącym dostawcą produktów dla sektora
elektroenergetycznego. Projektuje, produkuje i wprowadza na rynek wysokiej jakości przewody i kable energetyczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia umożliwiające zrównoważony przesył energii oraz oferuje rozwiązania przeznaczone dla infrastruktury elektroenergetycznej oraz budownictwa.
Dostarcza klientom zaawansowane technologicznie i zrównoważone produkty, usługi oraz rozwiązania.

Zakłady produkcyjne NKT należą do najnowocześniejszych, elastycznych i ekonomicznych na świecie, a dzięki ogromnym inwestycjom możemy je utrzymać na bardzo wysokim poziomie pod względem technologicznym. Środowisko naturalne jest jednym z kluczowych obszarów, zaś produkcja zero-emisyjna i zagospodarowywanie odpadów należą do priorytetów firmy.
Naszym głównym celem jest dostarczanie innowacyjnych produktów i rozwiązań dbając jednocześnie o środowisko naturalne.

Zależy nam również, aby być doskonałym miejscem pracy, gdzie najlepsi pracownicy w branży chcą budować swoje kariery oraz odkrywać nowe, doskonałe pomysły wspólnie z wysoko wykwalifikowanymi kolegami, koleżankami w całej organizacji, jako jedna firma.

NKT ma siedzibę główną w Danii i zatrudnia 3,900 osób. NKT jest notowane na Nasdaq Copenhagen i w 2021 roku osiągnie przychody w wysokości 1,8 miliarda euro.

NKT S.A. w Polsce posiada zakład produkcyjny zlokalizowany w Warszowicach w województwie śląskim. Firma zajmuje się produkcją przewodów instalacyjnych
oraz kabli energetycznych do 1 kV oraz sprzedażą szerokiego asortymentu całej grupy NKT, w szczególności kabli średniego napięcia. NKT na terenie Polski zatrudnia około 380 pracowników.

Firma jest liderem w produkcji przewodów instalacyjnych, stworzyła swoją własną markę dla przewodów instalacyjnych NKT instal. Przewody te z uwagi na swoje bardzo dobre właściwości instalacyjne są bardzo cenione przez klientów i zdobyły już ugruntowaną pozycję na rynku polskim, co znalazło odzwierciedlenie w zdobytych licznych nagrodach.

W roku 2012 NKT jako pierwsze w Polsce wprowadziło kolorystyczną identyfikację przewodów instalacyjnych NKT instal PLUS YDYp 450/750kV.