Serwis www.elektroklub.pl​​​​​​​​​​​​​​ używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Nie masz jeszcze konta?

Aktualności

 • Branża oświetleniowa w obliczu zmian – nowe etykiety energetyczne, transformacja w kierunku LED

  Branża oświetleniowa w obliczu zmian – nowe etykiety energetyczne, transformacja w kierunku LED

  Unia Europejska nieustannie poszukuje rozwiązań, które pozwolą krajom członkowskim ograniczyć emisję CO2 i tym samym zmniejszyć wpływ lokalnych gospodarek na zmiany klimatyczne. Najprostszym sposobem na redukcję zużycia energii jest wymiana oświetlenia na LED. Stąd decyzja Komisji Europejskiej o wycofaniu kolejnych nieenergooszczędnych źródeł światła i wprowadzeniu nowych, czytelniejszych etykiet energetycznych. Zmiany wchodzą w życie 1 września 2021 roku.

 • Zasilanie awaryjne jest kluczowym rozwiązaniem, które elektrycy powinni teraz oferować swoim klientom

  Zasilanie awaryjne jest kluczowym rozwiązaniem, które elektrycy powinni teraz oferować swoim klientom

  Dzisiaj zarówno właściciele domów, jak i firm, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej troszczą się o niezawodne zasilanie energią elektryczną. Gwałtowne burze, fale upałów, a nawet pożary regularnie zagrażają dostawom prądu. Nagła przerwa w dostawie elektryczności może spowodować wyłączenie kluczowego sprzętu, zakłócić pracę aplikacji inteligentnego domu i spowodować przestój systemu punktów sprzedaży (POS) w firmach.

 • Dlaczego zasilanie bezprzerwowe powinno znaleźć się w ofercie każdego elektryka?

  Dlaczego zasilanie bezprzerwowe powinno znaleźć się w ofercie każdego elektryka?

  Niezawodne zasilanie od dawna stanowi przedmiot troski firm i właścicieli domów, a szybko zmieniające się w czasie pandemii otoczenie gospodarcze i środowiskowe sprawiły, że potrzeba ta nabrała priorytetowego znaczenia.

 • Przerwy z dostawami prądu i zasilanie awaryjne

  Przerwy z dostawami prądu i zasilanie awaryjne

  Przerwy w dostawie prądu w dzielnicach mieszkaniowych nie są nowym zjawiskiem, jednak doświadczenie pokazuje, że są one coraz częstsze oraz bardziej dotkliwe i skłaniają właścicieli domów, a także elektryków, do wdrażania rozwiązań zasilania bezprzerwowego (UPS) w celu ochrony krytycznych urządzeń, sprzętu i systemów.

 • Nowa koncepcja urządzeń KNX

  Nowa koncepcja urządzeń KNX

  Automatyka inteligentnych budynków może dać z siebie najwięcej, kiedy jest prosta. Nowe aktory SpaceLogic KNX od Schneider Electric są tego urzeczywistnieniem. Wprowadzają najnowocześniejsze, a jednocześnie intuicyjne funkcje do budynków mieszkalnych oraz małych i średnich obiektów komercyjnych.