Konfigurator osprzętu elektroinstalacyjnego

Właściwe dobranie osprzętu elektroinstalacyjnego wcale nie jest takie łatwe jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Planując zakup należy wziąć pod uwagę m.in. funkcjonalności jakie użytkownik chce posiadać oraz design samych łączników i gniazd.

Przewody instalacyjne serii lumen

NKT pod nazwą lumen oferuje przewody instalacyjne NKT instal lumen YDYpżo 4 x 1,5 mm2 450/750V oraz YDYżo 4x1,5mm2 450/750Vzawierające żyłę neutralną oznaczoną kolorem niebieskim.

Nowe ograniczniki przepięć T12

Zastosowanie ograniczników przepięć aparatury modułowej zapewnia ochronę instalacji i urządzeń elektrycznych przed przepięciami łączeniowymi i indukowanymi oraz skutkami bezpośrednich wyładowań atmosferycznych. W ofercie ograniczników przepięć aparatury modułowej znajdziemy urządzenia odpowiednie do wszystkich systemów uziemienia sieci: TT, TN-S, TN-C, IT.

Zobacz, jak oprawy CoreLine Malaga LED marki Philips oświetlają drogi, parkingi i obiekty przemysłowe

Oświetlenie drogowe stanowi bardzo pojemną kategorię, wewnątrz której wyodrębnić można co najmniej kilka obszarów aplikacyjnych. Są to np. autostrady i drogi ekspresowe, na których używa się najwyższych klas oświetleniowych i opraw o dużych mocach i strumieniach świetlnych. Po nich mamy drogi krajowe i wojewódzkie, na których używamy opraw „średniego kalibru”.

Dobezpieczanie ograniczników przepięć

Ograniczniki przepięć (SPD) wymagają zastosowania urządzeń zabezpieczających (termicznych i zwarciowych) popularnie zwanych dobezpieczeniem, które muszą być skoordynowane z SPD, aby zapewnić niezawodne działanie.