Trzy w jednym – zintegrowany bęben kablowy QADDY®

Trzy w jednym – zintegrowany bęben kablowy QADDY® NKT S.A. wprowadziło do sprzedaży nowatorskie opakowanie na polskim rynku – zintegrowany bęben kablowy pod nazwą – QADDY®

Nowe regulacje UE dotyczące źródeł światła. Wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Od września 2021 roku obowiązują dwa nowe przepisy Unii Europejskiej, które bezpośrednio wpływają na branżę oświetleniową. Dowiedz się, z jakimi zmianami się wiążą i poznaj rozwiązania Philips LED, które spełniają unijne wymagania.

Instalacje fotowoltaiczne a ochrona przeciwpożarowa

Z dniem 19.09.2020 r. została zmieniona ustawa Prawo budowlane (Dz.U. 2020 poz. 471). Zmiana dotyczyła instalacji fotowoltaicznych o mocy zainstalowanej powyżej 6,5 kW. Wprowadzony został obowiązek uzgodnienia z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych projektu instalacji. Uzgodnienie odnosi się do zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej. Ponadto wprowadzono obowiązek zawiadomienia organów Państwowej Straży Pożarnej o wykonaniu instalacji fotowoltaicznej.

Branża oświetleniowa w obliczu zmian – nowe etykiety energetyczne, transformacja w kierunku LED

Unia Europejska nieustannie poszukuje rozwiązań, które pozwolą krajom członkowskim ograniczyć emisję CO2 i tym samym zmniejszyć wpływ lokalnych gospodarek na zmiany klimatyczne. Najprostszym sposobem na redukcję zużycia energii jest wymiana oświetlenia na LED. Stąd decyzja Komisji Europejskiej o wycofaniu kolejnych nieenergooszczędnych źródeł światła i wprowadzeniu nowych, czytelniejszych etykiet energetycznych. Zmiany wchodzą w życie 1 września 2021 roku.

Zasilanie awaryjne jest kluczowym rozwiązaniem, które elektrycy powinni teraz oferować swoim klientom

Dzisiaj zarówno właściciele domów, jak i firm, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej troszczą się o niezawodne zasilanie energią elektryczną. Gwałtowne burze, fale upałów, a nawet pożary regularnie zagrażają dostawom prądu. Nagła przerwa w dostawie elektryczności może spowodować wyłączenie kluczowego sprzętu, zakłócić pracę aplikacji inteligentnego domu i spowodować przestój systemu punktów sprzedaży (POS) w firmach.