Konfigurator osprzętu elektroinstalacyjnego

Właściwe dobranie osprzętu elektroinstalacyjnego wcale nie jest takie łatwe jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Planując zakup należy wziąć pod uwagę m.in. funkcjonalności jakie użytkownik chce posiadać oraz design samych łączników i gniazd.

Nowe ograniczniki przepięć T12

Zastosowanie ograniczników przepięć aparatury modułowej zapewnia ochronę instalacji i urządzeń elektrycznych przed przepięciami łączeniowymi i indukowanymi oraz skutkami bezpośrednich wyładowań atmosferycznych. W ofercie ograniczników przepięć aparatury modułowej znajdziemy urządzenia odpowiednie do wszystkich systemów uziemienia sieci: TT, TN-S, TN-C, IT.

Dobezpieczanie ograniczników przepięć

Ograniczniki przepięć (SPD) wymagają zastosowania urządzeń zabezpieczających (termicznych i zwarciowych) popularnie zwanych dobezpieczeniem, które muszą być skoordynowane z SPD, aby zapewnić niezawodne działanie.

Instalacje fotowoltaiczne a ochrona przeciwpożarowa

Z dniem 19.09.2020 r. została zmieniona ustawa Prawo budowlane (Dz.U. 2020 poz. 471). Zmiana dotyczyła instalacji fotowoltaicznych o mocy zainstalowanej powyżej 6,5 kW. Wprowadzony został obowiązek uzgodnienia z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych projektu instalacji. Uzgodnienie odnosi się do zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej. Ponadto wprowadzono obowiązek zawiadomienia organów Państwowej Straży Pożarnej o wykonaniu instalacji fotowoltaicznej.

Zasilanie awaryjne jest kluczowym rozwiązaniem, które elektrycy powinni teraz oferować swoim klientom

Dzisiaj zarówno właściciele domów, jak i firm, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej troszczą się o niezawodne zasilanie energią elektryczną. Gwałtowne burze, fale upałów, a nawet pożary regularnie zagrażają dostawom prądu. Nagła przerwa w dostawie elektryczności może spowodować wyłączenie kluczowego sprzętu, zakłócić pracę aplikacji inteligentnego domu i spowodować przestój systemu punktów sprzedaży (POS) w firmach.