Sedna Design & Elements - Mały detal w wielkim stylu

Seria osprzętu elektroinstalacyjnego Sedna Design & Elements to innowacyjna seria łączników i gniazd Schneider Electric. Powstała z myślą o dostarczeniu użytkownikom produktów, które charakteryzują się zarówno nowoczesnym, eleganckim designem pasującym do większości pomieszczeń użytkowych oraz bogatym wachlarzem funkcjonalności pozwalającym zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Konfigurator osprzętu elektroinstalacyjnego

Właściwe dobranie osprzętu elektroinstalacyjnego wcale nie jest takie łatwe jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Planując zakup należy wziąć pod uwagę m.in. funkcjonalności jakie użytkownik chce posiadać oraz design samych łączników i gniazd.

Nowe ograniczniki przepięć T12

Zastosowanie ograniczników przepięć aparatury modułowej zapewnia ochronę instalacji i urządzeń elektrycznych przed przepięciami łączeniowymi i indukowanymi oraz skutkami bezpośrednich wyładowań atmosferycznych. W ofercie ograniczników przepięć aparatury modułowej znajdziemy urządzenia odpowiednie do wszystkich systemów uziemienia sieci: TT, TN-S, TN-C, IT.

Dobezpieczanie ograniczników przepięć

Ograniczniki przepięć (SPD) wymagają zastosowania urządzeń zabezpieczających (termicznych i zwarciowych) popularnie zwanych dobezpieczeniem, które muszą być skoordynowane z SPD, aby zapewnić niezawodne działanie.

Instalacje fotowoltaiczne a ochrona przeciwpożarowa

Z dniem 19.09.2020 r. została zmieniona ustawa Prawo budowlane (Dz.U. 2020 poz. 471). Zmiana dotyczyła instalacji fotowoltaicznych o mocy zainstalowanej powyżej 6,5 kW. Wprowadzony został obowiązek uzgodnienia z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych projektu instalacji. Uzgodnienie odnosi się do zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej. Ponadto wprowadzono obowiązek zawiadomienia organów Państwowej Straży Pożarnej o wykonaniu instalacji fotowoltaicznej.