Serwis www.elektroklub.pl​​​​​​​​​​​​​​ używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Nie masz jeszcze konta?

Aktualności

 • Jakie miary opisują światło

  Jakie miary opisują światło

  Wraz z szybkim rozwojem technologii oświetleniowych coraz większego znaczenia nabierają różnorodne charakterystyki natężenia światła. Dowiedz się, jak definiowane są jednostki opisujące poszczególne właściwości.

 • Jak światło wpływa na organizm człowieka

  Jak światło wpływa na organizm człowieka

  Początek XXI wieku przyniósł nowe doniesienia o odkryciu w oku ludzkim dodatkowego barwnika wzrokowego, zwanego melanopsyną. Melanopsyna uczestniczy w tzw. „niewzrokowych” odpowiedziach na światło, takich jak regulacja rytmu biologicznego, biochemicznego, cyklu dobowego.

 • Jak określać temperaturę barwową

  Jak określać temperaturę barwową

  To, czy światło emitowane przez źródło światła ma postać chłodną czy ciepłą określa się za pomocą wyglądu barwowego lub temperatury barwowej (CCT). Na opakowaniach produktów LED często określa się ją w stopniach Kelwina (K).

 • Dlaczego warto wybrać światło LED

  Dlaczego warto wybrać światło LED

  Technologia LED tworzy niesamowite szanse na piękne, energooszczędne światło w każdym domu. Coraz więcej osób odkrywa, w jaki sposób mogą wprowadzić za pomocą właściwego światła ciepło i głębię do każdego pomieszczenia, tworząc odpowiedni nastrój do odpoczynku i dobre warunki do pracy.

 • Technologia LED - fakty i mity

  Technologia LED - fakty i mity

  Coraz więcej osób stosuje i docenia zalety technologii LED, chociaż są i tacy, którzy znają ją tylko z historii pełnych niedopowiedzeń i przekłamań. Postaramy się rzucić światło na najbardziej rozpowszechnione mity i pokazać w jaki sposób działa oświetlenie LED.