Nie masz jeszcze konta?

Nowe regulacje UE dotyczące źródeł światła. Wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Od września 2021 roku obowiązują dwa nowe przepisy Unii Europejskiej. które bezpośrednio  wpływają na branżę oświetleniową. Dowiedz się, z jakimi zmianami się wiążą i poznaj rozwiązania Philips LED, które spełniają unijne wymagania. 
Ekoprojekt dla źródeł światła (SLR) oraz przepisy dotyczące etykietowania energetycznego (ELR) to dwa nowe rozporządzenia unijne, których celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz budowanie bardziej zrównoważonej gospodarki w ramach UE. Ich wprowadzenie to efekt dużej transformacji, jaką przeszła branża oświetleniowa oraz kolejny krok ku wdrażaniu przyjaznych środowisku innowacji. 

Zgodnie z ekoprojektem wszystkie kraje członkowskie są zobligowane do wycofania tradycyjnych źródeł światła i zastąpienia ich energooszczędnymi produktami. Natomiast przepisy dotyczące etykietowania energetycznego zakładają m.in. odejście od używanych dotąd kategorii od A+++ do D. Zaktualizowane informacje o nowych produktach trafią także do bazy EPREL (Europejskiego Rejestru Etykiet Energetycznych). 

Zmiany z myślą o lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości

Ekoprojekt dla źródeł światła (SLR):
  • Wdrożenie energooszczędnych, wysoko wydajnych źródeł światła, które są zgodne z koncepcją zrównoważonego rozwoju.
  • Wycofanie źródeł światła, które nie spełniają nowych wymogów unijnych.
  • Obligatoryjna modernizacja przestarzałych i niezgodnych instalacji oświetleniowych przy użyciu rozwiązań, które zużywają mniej energii (np. LED).
Etykietowanie energetyczne (ERL):
  • Wprowadzenie nowych, bardziej czytelnych dla klienta etykiet energetycznych, które ułatwiają wybór produktu.
  • Nowe oznaczenia kategorii energetycznych – skala od A do G (zamiast od A+++ do D).
  • Jasne wskazanie produktów, które zużywają mniej energii. 

Prosta wymiana na oświetlenie LED

Produkty oświetleniowe, które nie spełnią nowych, unijnych wymogów zostaną wycofane z produkcji. Poniżej znajdziesz zestawienie wycofywanych produktów oraz rozwiązań LED, które mogą z powodzeniem je zastąpić. 

*Produkty dostępne już na rynku nadal mogą być sprzedawane, ale ich produkcja nie będzie kontynuowana.

Philips LED – oświetlenie, którego potrzebujesz

Oświetlenie LED gwarantuje wysokiej jakości światło przy niewielkim zużyciu energii i niskim koszcie całkowitym, a jego wdrożenie jest proste i nie wymaga żadnych zmian w instalacji. Możesz także liczyć na wsparcie naszych specjalistów zarówno przed, w trakcie i po zrealizowaniu projektu. Wymiana oświetlenia na LED jeszcze nigdy nie była tak prosta. Na kolejnych stronach znajdziesz listę produktów Philips, które będą doskonałą alternatywą dla oświetlenia wycofywanego we wrześniu 2021 roku.

*Obowiązuje od 15 września 2021 r.

*Obowiązuje od 15 września 2021 r.

*Obowiązuje od 15 września 2021 r.

*Obowiązuje od 15 września 2021 r.

Masz pytania dotyczące unijnych projektów? Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach LED Odwiedź stronę:

https://www.lighting.philips.pl/produkty/wymiana-na-led