Nie masz jeszcze konta?

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych EVlink Schneider Electric - najlepszy wybór dla elektromobilności.Samochody elektryczne z każdym dniem stają się coraz bardziej rozpowszechnione na całym świecie. Ich rosnąca popularność oraz rozwój infrastruktury, a co za tym idzie wzrost liczby ogólnodostępnych stacji ładowania coraz częściej stają się zachętą do zmiany samochodu na elektryczny. W związku
z tym, Schneider Electric wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i wśród swojej oferty oferuje również stacje ładowania pojazdów elektrycznych z serii EVlink. Stacje przeznaczone są zarówno do użytku publicznego jak i prywatnego, z możliwością instalacji wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. W tym artykule przybliżona zostanie charakterystykę oraz funkcjonalność najnowszych produktów tej rodziny - EVlink Home oraz EVlink Pro AC / AC Metal.

 

Zobacz jak instalować ładowarki EVlink

 

EVlink Home

EVlink Home to ścienna stacja ładowania idealnie dostosowana do warunków domowych. Dzięki stopniowi ochrony IP55 (wersja z gniazdem T2) lub IP54 (wersja z kablem) oraz wytrzymałości mechanicznej IK10 wybór należy tylko do użytkownika, czy chce zamontować ją wewnątrz, czy na zewnątrz domu jednorodzinnego. Niezależnie od umiejscowienia prosta w obsłudze ładowarka EVlink Home umożliwia wygodne ładowanie pojazdu bez wychodzenia z domu. Dodatkowo przy wykorzystaniu dedykowanego urządzenia Peak Controller pozwala zweryfikować jakie jest aktualne zużycie energii i zminimalizować ryzyko wyzwolenia zabezpieczeń, a przy tym przekroczenia mocy umownej i wszelkich kar pieniężnych z tym związanych.

 

To, co wyróżnia stację ładowania EVlink Home to prostota. Po raz pierwszy docenimy ją podczas montażu, który jest intuicyjny, łatwy w wykonaniu, a wszystkie niezbędne elementy (oprócz narzędzi) dostarczone są wraz z produktem. W kolejnym kroku docenić można łatwość w obsłudze stacji. Użytkownik nie musi tracić czasu na zamartwianie się, czy wszystko jest poprawnie skonfigurowane, ponieważ jedyne co należy zrobić (po wcześniejszym zainstalowaniu przez osobę uprawnioną), to podpiąć kabel do samochodu, a stacja automatycznie rozpocznie ładowanie. EVlink Home to również uniwersalny, klasyczny design, który z łatwością dopasuje się do domu każdego użytkownika. Niezawodna w kwestii estetyki oraz bezpieczeństwa ładowarka posiada możliwość owinięcia kabla
z wtyczką wokół ładowarki i umieszczenia wtyczki w specjalnym uchwycie na jej froncie, co pomoże utrzymać porządek wokół stacji i uchronić kabel z wtyczką przed ewentualnym zniszczeniem.

Dodatkowo do wykorzystania z EVlink Home zalecane jest użycie wspomnianego wcześniej Peak Controller’a. Jest to system zarządzania obciążeniem, który w sposób ciągły dostosowuje moc dostarczaną do ładowania samochodu, biorąc pod uwagę zużycie energii w domu jednorodzinnym. Urządzenie to występuje w wersji 1- i 3- fazowej, w związku z czym dobrze sprawdzi się w całej dostępnej gamie EVlink Home dla stacji o mocach 3,7kW, 7,4kW oraz 11kW.

Zobacz stronę poświęconą ofercie dla elektroinstalatorów

EVlink Pro AC / AC Metal

Stacja ładowania z serii Pro AC opracowana została bezpośrednio z myślą o zastosowaniu komercyjnym, lecz jej uniwersalność oraz łatwość obsługi pozwala wykorzystywać ją również do użytku domowego. Stacja zapewnia wysoce sprawne i wydajne inteligentne ładowanie, a dzięki wbudowanym zabezpieczeniom zwiększa bezpieczeństwo stacji oraz jej użytkowników.

EVlink Pro AC / AC Metal to gama stacji ściennych i stojących, oferujących wygodny dostęp stacjonarny za pomocą specjalnego identyfikatora RFID (Radio-Fequency Identification) lub przez Bluetooth za pomocą darmowej aplikacji eSetup, bądź zdalnie przy wykorzystaniu systemu do zarządzania obciążeniem EcoStruxure EV Charging Expert. System ten umożliwia zarzadzanie w czasie rzeczywistym ładowaniem pojazdów elektrycznych, generowanie informacji o ładowaniu czy w późniejszym kroku wygenerowanie raportu w celu rozliczanie usług ładowania. 

Gama EVlink Pro AC jest również, co w obecnych czasach jest bardzo istotne, zrównoważona ekologicznie, posiada certyfikaty takie jak: Green Premium, ROHS, ReaCH czy End of Life Product Environmental Profile. Dodatkowo stacje Pro AC charakteryzują się również wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne zapewnioną stopniem ochrony IP55 oraz wytrzymałością mechaniczną IK10.

W ofercie dostępne są stacje jednofazowe oraz trójfazowe w 3 wariantach:

- z kablem T2,

- z gniazdem T2S lub

- z gniazdem T2S oraz standardowym gniazdem domowym TE (230V).

 

Zobacz pełna ofertę EVlink na stronie producenta

 

Wszystkie modele mają wbudowany wyzwalacz podnapięciowy MNx oraz w zależności od numeru katalogowego zabezpieczenie różnicowoprądowe lub licznik zgodny z dyrektywą MID.

Ponadto ładowarki z serii EVlink Pro AC mogą być personalizowane, a co za tym idzie, istnieje możliwość przemalowania, nadruku, laserowego grawerowania czy wykorzystania innych technik znakowania produktów dla obudowy metalowej oraz paneli frontowych ściennych ładowarek. Dzięki temu stacja jeszcze bardziej wpasuje się w otoczenie użytkownika stanowiąc stylowe dopełnienie.

Stacje te są praktycznym oraz zrównoważonym rozwiązaniem dla właścicieli budynków, którzy dzięki ich udostępnieniu nie tylko zyskują w oczach pracowników wiedzących jak mało jest aktualnie takich stacji w Polsce, ale i bezpośrednio przyczyniają się rozpowszechnieniu praktyk nastawionych na dbanie o środowisko naturalne. Ładowarki EVlink Pro AC / AC Metal to również idealne rozwiązanie dla elektroinstalatorów, którzy doceniają te produkty za krótki czas instalacji, łatwość obsługi, sprawną konfigurację przez aplikację eSetup oraz możliwość skorzystania z programu szkoleń Schneider Electric.

 

Informacje o najbliższym planowanym szkoleniu dla Elektroinstalatorów stacji ładowania można znaleźć w linku poniżej:

CFPL-EV ELEKTROMOBILNOŚĆ STACJE ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

Zobacz również ofertę aparatury modułowej Schneider Electric

 

Jeżeli zainteresowały Państwa opisana oferta, zapraszamy do naszych Dystrybutorów w celu zakupów. Dostępność produktów można sprawdzić podając odpowiedni numer katalogowy na stronie: https://produktnet-pl.se.com/wg-kodu-produktu/?q=EVH4S03N2

Interesują Cię nowości produktowe, porady ekspertów, najświeższe promocje, specjalistyczne szkolenia, przygotowane specjalnie dla Ciebie przez Schneider Electric? Bądź z nami na bieżąco.