Nie masz jeszcze konta?

Easy9 EU - nowa oferta obudów do montażu aparatury modułowej

Easy9 EU jest to nowa oferta obudów do montażu aparatury modułowej.

Obudowy te wyróżnia nowoczesne wzornictwo, dzięki któremu dobrze komponują się z wnętrzami, w których są instalowane. Wersje podtynkowe i natynkowe z drzwiami pełnymi białymi oraz transparentnymi (dymnymi), pozwalające na zabudowę od 8 do 36 modułów, zapewniają możliwość dobrania odpowiedniej obudowy stosownie do potrzeb.

Głębokość kasety podtynkowej wynosząca zaledwie 76 mm dla wersji o szerokości 12-modułów, pozwala na zabudowę szafek nawet w przypadku bardzo cienkich ścian.  Duża sztywność kasety ułatwia jej osadzenie we wnęce.  

Obudowy standardowo wyposażone są w drzwi oraz oddzielne, izolowane bloki zaciskowe PE i N (ochronne i neutralne), które mogą być umieszczone w górnej lub dolnej części obudowy.

Zobacz prezentacje oferty Easy9 EU

Zobacz stronę poświęconą ofercie dla elektroinstalatorów 

Rys1. Obudowa Easy9 Eu w wersji podtynkowej i natynkowej

 

Montaż aparatów wewnątrz, oprzewodowanie i instalacja rozdzielnicy Easy9 EU przebiegają bardzo sprawnie, w czym jest pomocne zapewnienie:

  • dużej przestrzeni roboczej w obudowach
  • drzwi otwieranych w zakresie do 180O
  • możliwość łatwego przełożenia kierunku otwierania drzwi z lewego na prawy
  • osłabienia w obudowie przeznaczone do wprowadzenia rurek instalacyjnych i przewodów
  • zaokrąglonych krawędzi obudów, przez to nie występuje ryzyko podrażnień rąk podczas prac montażowych i uszkodzenia przewodów
  • możliwość wyjęcia stelaża z szynami w wersji podtynkowej, co pozwala na montaż i oprzewodowanie aparatów poza obudową.
  • dzięki podłużnym otworom w części tylnej, zapewniają one wygodną regulację pozycji szafki a zamocowana obudowa trzyma się mocno i stabilnie.

Rys.2 Zalety obudów Easy9 EU firmy Schneider Electric

 

Zobacz pełną ofertę Easy9 EU na stronie producenta

Jakości obudów Easy9 EU potwierdzają kwestie bezpieczeństwa:

  • zgodność z normą EN 60670-1, oraz EN 60670-24,
  • II klasa ochronności,
  • stopień ochrony IP40 zapewniający ochronę przed wniknięciem ciał stałych.

Wszystkie te cechy czynią Easy9 EU optymalnym rozwiązaniem do zastosowania przede wszystkim w obiektach mieszkalnych, domach jedno i wielorodzinnych, obiektach usługowych czy hotelach.

Rys.3 Obudowy Easy9 EU są idealnym produktem do zastosowań w wielu budynkach i pomieszczeniach wymagających montażu zabezpieczeń i zasilenia instalacji elektrycznej.

Przy opracowaniu obudów, nie zapomniano o kwestii środowiska naturalnego: część tylna i konstrukcja wewnętrza obudowy podtynkowej wytworzona jest z polistyrenu pochodzącego z recyklingu, natomiast karton opakowania zbiorczego wykonany jest w 70% z kartonu pochodzącego z recyklingu.

Obudowy Easy9 EU zestawione z aparaturą modułową K60 tworzą dopasowany komplet, pozwalający w sprawny i pewny sposób wykonywać instalacje elektryczne, zachowując przy tym jakość gwarantowaną przez firmę Schneider.

clipboard-20230919-100834.jpeg

Rys.4 Sprawny montaż jest cechą wspólną aparatury K60 oraz obudów Easy9. Zaokrąglone krawędzie obudów zmniejszają ryzyko uszkodzenia przewodów oraz skaleczeń podczas prac monterskich.

 

Zobacz również ofertę aparatury modułowej Schneider Electric

Jeżeli zainteresowały Państwa opisana oferta, zapraszamy do naszych Dystrybutorów w celu zakupów. Dostępność produktów można sprawdzić podając odpowiedni numer katalogowy na stronie:

Interesują Cię nowości produktowe, porady ekspertów, najświeższe promocje, specjalistyczne szkolenia, przygotowane specjalnie dla Ciebie przez Schneider Electric? Bądź z nami na bieżąco.