Nie masz jeszcze konta?

Aktualności

 • Philips CoreLine Panel

  Philips CoreLine Panel

  Philips CoreLine Panel jest nowoczesną oprawą panelową LED zastępującą tradycyjne świetlówkowe oprawy rastrowe, przeznaczoną do wbudowania w modułowe sufity podwieszane z widocznym profilem nośnym T.

 • Jakie miary opisują światło

  Jakie miary opisują światło

  Wraz z szybkim rozwojem technologii oświetleniowych coraz większego znaczenia nabierają różnorodne charakterystyki natężenia światła. Dowiedz się, jak definiowane są jednostki opisujące poszczególne właściwości.

 • Jak światło wpływa na organizm człowieka

  Jak światło wpływa na organizm człowieka

  Początek XXI wieku przyniósł nowe doniesienia o odkryciu w oku ludzkim dodatkowego barwnika wzrokowego, zwanego melanopsyną. Melanopsyna uczestniczy w tzw. „niewzrokowych” odpowiedziach na światło, takich jak regulacja rytmu biologicznego, biochemicznego, cyklu dobowego.

 • Jak określać temperaturę barwową

  Jak określać temperaturę barwową

  To, czy światło emitowane przez źródło światła ma postać chłodną czy ciepłą określa się za pomocą wyglądu barwowego lub temperatury barwowej (CCT). Na opakowaniach produktów LED często określa się ją w stopniach Kelwina (K).

 • Prowadzenie przewodów a kompatybilność elektromagnetyczna

  Prowadzenie przewodów a kompatybilność elektromagnetyczna

  Fizyczna separacja kabli instalacji silno- i słaboprądowej jest niezwykle ważna w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej, zwłaszcza wtedy, kiedy przewody słaboprądowe nie są ekranowane lub ich osłona nie jest podłączona z odsłoniętymi częściami przewodzącymi.