Nie masz jeszcze konta?

Ściemniacze LED - Nowa definicja ściemniania

Obecnie oświetlenie LED jest technologią o najszybszym wzroście różnorodności produktów, innowacyjności oraz popytu. Ekologiczne i oszczędne – LEDy są w pełni zgodne z naszymi wartościami oraz regułami dotyczącymi odpowiedzialności energetycznej. Spełniają one także Dyrektywę Ecodesign 2005/32/EG, która jest przyczyną ciągłej zmiany rynku oświetleniowego.

Popyt na proste i niezawodne sterowanie oświetleniem ciągle wzrasta. Coraz częściej oświetlenie LED uważane jest za idealne rozwiązanie w tworzeniu komfortowej atmosfery w mieszkaniu, a także w budynkach komercyjnych, takich jak hotele, restauracje czy sklepy. Równocześnie, inne rodzaje oświetlenia są nadal w użyciu i także wymagają perfekcyjnego sterowania natężeniem oświetlenia.

Łatwa instalacja i konfiguracja

Nowy uniwersalny ściemniacz LED CCT99100 upraszcza proces instalacji oraz konfiguracji dzięki inteligentnym ustawieniom wstępnym. Zoptymalizowany pod oświetlenie LED, uniwersalny ściemniacz jest idealnym i przyszłościowym rozwiązaniem także w zastosowaniu z innym rodzajem oświetlenia, takim jak lampy żarowe i halogenowe. Uniwersalny ściemniacz jest zdolny do ściemniania wszystkich typów oświetlenia perfekcyjnie, bezpiecznie oraz niezawodnie. Dzięki temu, późniejsza zmiana oświetlenia na lampy LED jest możliwa w każdym momencie. To rozwiązanie pozwala nam uczynić tę zmianę jeszcze prostszą, ponieważ istniejące przewody mogą być użyte z powodzeniem, tak samo jak urządzenia oświetleniowe, które są rozpoznawane automatycznie.

Era nowych możliwości

Uniwersalny moduł ściemniania LED CCT99100 stwarza Tobie i twoim klientom zupełnie nowe możliwości. Zainstalowany za mechanizmem przycisku w puszce podtynkowej, potrafi zamienić każdy przycisk w ściemniaczu, nie wymagając przy tym Twojego czasu. Pomimo niedużych rozmiarów, uniwersalny moduł ściemniania oferuje wszechstronną funkcjonalność przy sterowaniu oświetleniem LED, a także lampami żarowymi i halogenowymi. Jest to idealne rozwiązanie pozwalające na rozszerzenie funkcjonalności oświetlenia przy jednoczesnym zachowaniu wyglądu łącznika.

Indywidualnie dopasowana atmosfera

W przypadku instalacji KNX Schneider Electric oferuje dwa nowe uniwersalne aktory ściemniające: MTN6710-0002, MTN6710-0004, specjalnie zaprojektowane do sterowania oświetleniem LED. Pozwalają one także na niezawodne sterowanie natężeniem oświetlenia w przypadku innych rodzajów lamp, a więc zapewniają idealny wybór teraz oraz w przyszłości. Inteligentne predefiniowane ustawienia upraszczają proces instalacji i konfiguracji. Oprócz stwarzania komfortu i wygody w prywatnych domach, KNX i lampy LED wykorzystują pełny potencjał instalacji oświetleniowej zorientowany na wymagania klienta oraz umożliwiają tworzenie indywidualnie dopasowanej atmosfery także w budynkach komercyjnych, takich jak restauracje, hotele czy sklepy. Odpowiednie sterowanie natężeniem światła może stanowić realne korzyści biznesowe.

Dowiedz się więcej