Nie masz jeszcze konta?

Multifix Air Efektywność energetyczna od najniższego poziomu

Multifix Air to zwiększona szczelność oraz wyższy standard instalacji

Najnowocześniejsza seria puszek instalacyjnych dostępna na rynku: Multifix Air, gwarantuje łatwe osadzenie puszki w ścianie, większą przestrzeń roboczą na przewody oraz osprzęt instalacyjny i co najważniejsze zwiększoną szczelność.

Mniej powietrza = efektywność energetyczna

Standardowe puszki elektroinstalacyjne z powodów konstrukcyjnych są niezwykle nieszczelne. Wszelkie otwory czy wyłamania powodują zwiększenie wymiany powietrza pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną częścią ściany. Niewiarygodne, ile powietrza przedostaje się każdej godziny przez otwory w puszkach instalacyjnych! Badania dokonane w laboratorium Schneider Electric polegały na zamontowaniu osprzętu instalacyjnego w 50 puszkach podtynkowych, a następnie pomiarze ich szczelności. Przy ciśnieniu 50 Pascali standardowa puszka przepuszcza 118 m3/h powietrza. Puszki Multifix Air w identycznych warunkach przepuszczają 4 m3/h. Stosując rozwiązania od Schneider Electric redukujemy nieszczelność o 97%! To oznacza, że w wakacje przez te otwory do pomieszczenia z zewnątrz dostaje się gorące powietrze, co zmusza nas do zwiększenia nastaw wentylatora lub klimatyzatora, podczas gdy w zimie musimy zwiększyć moc naszych grzejników i piecyków elektrycznych, gdyż do pomieszczenia dostaje się zimne powietrze… A to przekłada się na wyższe opłaty za prąd czy gaz!

Więcej miejsca to łatwiejsza instalacja

 

Puszka MulifixStandardowo na rynku dostępne są puszki o głębokościach 40 lub 60mm. Często 40 mm to za mało, a 60mm to za dużo. Dlatego Multifix Air oferuje puszki o głębokości 47mm. W dobie zwiększonej elektroniki i większych wymiarów osprzętu, jest to idealne rozwiązanie dla instalatorów. Zapewni to poprawną i wygodną instalację osprzętu oraz łatwe ułożenie przewodów w puszce instalacyjnej.

Dodatkowo produkty wykonane są z materiałów bezhalogenowych oraz mają odporność ogniową 850oC. Mają ulepszony system antyrotacyjny, co znacznie usprawnia samo osadzanie puszek. Powiększony kołnierz jeszcze lepiej zakrywa otwór w którym mieści się puszka. Ponadto standardem są śruby szybkowkrętne, które przyśpieszają montaż w ścianach pustych. Możemy również w łatwy sposób doprowadzić peszle, a dzięki osłabieniom w łatwy sposób je zamontować. Dostępne są 2 otwory 16-20mm oraz 2 otwory 20-25mm, a dzięki specjalnym nasadkom na peszle gwarantujemy szczelność!