Nie masz jeszcze konta?

Niezniszczalny Merten Wandaloodporny!

Są takie sytuacje, w których zwyczajny osprzęt elektroinstalacyjny to za mało i potrzebujesz czegoś więcej. Czegoś solidnego, czegoś niezniszczalnego. Na szczęście Merten jest w stanie zaoferować rozwiązanie szyte na miarę. Z przyjemnością prezentujemy serię Merten Wandaloodporny!

Hala sportowa, korytarz szkolny, toalety przy autostradach, sklepy wysoko powierzchniowe, klatki schodowe, areszty – są to przykładowe miejsca, gdzie mogą się pojawić sytuacje, w których nieupoważniona osoba będzie próbowała dostać się do wnętrza osprzętu, czy to dla zabawy, czy to z ciekawości, czy też ze zwykłej złośliwości… Wszędzie tam dostęp do osprzętu może mieć tragiczne, nieprzewidziane skutki, dlatego tak ważne jest, aby dobrać wysokiej jakości produkty, zapewniające odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a przy tym na tyle solidne, że nie ma mowy o jego uszkodzeniu czy zdekompletowaniu.

Merten Wandaloodporny to seria osprzętu o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej, której demontaż nie jest możliwy bez użycia narzędzi po zamontowaniu jej na ścianie. Wynika to z tego, że ramki montażowe, które montowane są do specjalnej puszki elektroinstalacyjnej za pomocą śrub 4 mm, posiadają system plomb, zabezpieczających przed nieautoryzowanym zdjęciem ramki z łącznika. Zatem jest to świetne rozwiązanie przeciw kradzieżom, a więc do miejsc z ogólnym dostępem w przestrzeni publicznej o zwiększonym ryzyku wystąpienia takich sytuacji.

Same ramki, jak i osprzęt produkowany jest z odlewanego, litego i grubego aluminium, co powoduje, że łącznik jest odporny na uderzenia, a przy tym wygląda bardzo estetycznie. Poza tym, jak cała rodzina Mertena, tak również i Merten Wandaloodporny jest systemem ramkowym. Montaż osprzętu jest możliwy w ramkach 1-, 2- lub 3-krotnych, jednak ze względów technicznych możliwe jest zamontowanie jego jedynie w pionie. Sam design jest industrialny, toteż świetnie odnajdzie się w mieszkaniu osoby lubiącej taki styl.

Co więcej, jako pełnokrwisty reprezentant rodziny Merten, także w tym wykonaniu mamy do czynienia z system QuickFlex. Jest to system bardzo dobrze znany z tradycyjnego osprzętu elektroinstalacyjnego, ułatwiający i przyśpieszający montaż. Ponadto można rozszerzyć funkcję osprzętu poprzez zastosowanie akcesoriów. I tak możemy zmienić zwykły łącznik w łącznik z podświetleniem, a gniazda zabezpieczyć specjalnym modułem antyprzepięciowym, bez konieczności zakupu gotowych produktów.

Oferta Wandaloodporna jest szeroka. Oferujemy wszystkie podstawowe funkcje, które mogą być wymagane w takich pomieszczeniach. Znajdziesz w niej łącznik uniwersalny (schodowy) oraz krzyżowy, przycisk, łącznik roletowy z zamkiem cylindrycznym, gniazdo z uziemieniem, gniazdo R/TV-SAT, gniazdo audio, gniazdo RJ45 (kat. 5 oraz kat. 6) oraz zaślepkę.

Zatem zawsze wtedy, kiedy liczy się zwiększona wytrzymałość na uderzenia oraz gdy potrzebujesz systemu zabezpieczonego przed kradzieżą, ale jednocześnie zależy Ci na estetycznym wykonaniu, śmiało sięgaj po serię Merten Wandaloodporny... Postaw na osprzęt, który oprze się brutalnej sile!

Dowiedz się więcej