Nie masz jeszcze konta?

Pakiety Rozwiązań Philips Lighting

Pakiety rozwiązań firmy Philips oparte są na popularnej, nowoczesnej rodzinie CoreLine oraz sterownikach. Pozwala ona na zastąpienie istniejących opraw światła nowymi, bez konieczności zmiany dotychczasowego okablowania. Oprawy CoreLine łatwo się instaluje i nimi steruje, wykorzystując oświetlenie wyłącznie wtedy, kiedy jest ono potrzebne.

Szeroka gama produktów tej rodziny pozwala swobodnie dobrać oprawy do konkretnych potrzeb, przy czym nie jest konieczne wymienianie wszystkich dotychczasowych źródeł jednocześnie!

Mając świadomość, jak istotne na etapie projektowania jest przygotowanie precyzyjnej kalkulacji i możliwość stworzenia elastycznej symulacji mieszczącej się w danym budżecie, firma Philips przygotowała przyjazne narzędzie TCO, które pozwala obliczyć całkowity koszt użytkowania Pakietów zastosowań i to w ramach całego okresu żywotności.

Dodatkowo udostępniony jest moduł szkoleniowy. W 6 prostych krokach dostarcza on wiedzę, która pozwala doradzać i uzasadniać zleceniodawcom zaproponowane rozwiązania w zakresie modernizacji instalacji oświetleniowych. Wspomniany moduł zawiera popularne specyfikacje oświetlenia, sugerowane plany oraz porównania całkowitych kosztów użytkowania.

Pakiety firmy Philips to propozycje pod konkretne zastosowania, które powstały na bazie zrealizowanych z owodzeniem projektów. Jest to niewątpliwym ułatwieniem przy wyborze odpowiedniej kombinacji opraw. Instalatorzy mają do wyboru 9 różnych pakietów. W każdym z nich wzięto pod uwagę uzyskanie maksymalnej wydajności i zarazem oszczędności energii.

Oto krótkie opisy pakietów:

 

Pakiet dla piekarni:

Odpowiednie oświetlenie akcentujące wyeksponuje fakturę pieczywa, dodatkowo pobudzając wyobraźnię i zachęcając do zakupu.

Zastosowane oprawy:

- oświetlenie ogólne – CoreLine Downlight

- oświetlenie akcentujące – EcoStyle Fresh Food Champaigne

Pakiet dla sklepu mięsnego

Odpowiednio dobrane oświetlenie sprawi, że wygląd wędlin i mięsa będzie atrakcyjniejszy. Co więcej – oświetlenie LED firmy Philips chroni przed wyblaknięciem kolorów.

Zastosowane oprawy:

- oświetlenie ogólne – CoreLine Downlight

- oświetlenie akcentujące – GreenSpace Accent Fresh Food Meat

Pakiet dla sali lekcyjnej

Oświetlenie w klasach pełni bardzo ważną rolę. Duże znaczenie ma jakość światła, a także odpowiednio wysoki wskaźnik oddawania barw. Oprawy zaproponowane do tego pakietu wyposażone są w czujniki ruchu, co pozwala na duże oszczędności na poziomie eksploatacji.

Zastosowane oprawy: CoreLine Surface-mounted z czujnikiem obecności

Pakiet dla korytarza

Oświetlenie w korytarzu pełni funkcję kierunkowskazu i powinno zapewniać komfort poruszania się. Słowem – dobra widoczność, ale nie kosztem dużego zużycia energii.

Zastosowane oprawy: CoreLine Downlight, z czujnikiem obecności

Pakiet dla przemysłu

Duże przestrzenie przemysłowe potrzebują wydajnego oświetlenia, co często wiąże się z wysokimi kosztami. Uzyskanie odpowiedniego komfortu pracy i doskonała widoczność są możliwe do osiągnięcia przy wykorzystaniu rozwiązania oświetleniowego dedykowanego bezpośrednio halom przemysłowym. Oprawy wodoszczelne i zapewniające szeroki rozsył światła – dzięki którym zredukowane zostaną zacienione przestrzenie – będą optymalnym rozwiązaniem.

Zastosowane oprawy: CoreLine Waterproof z czujnikiem ruchu

Pakiet dla biura

Rosnąca świadomość znaczenia, jakie dla lojalność i wydajność pracownika ma komfort miejsca pracy powoduje, że rośnie rola oświetlenia w biurze. Odpowiednio dobrana barwa i natężenie światła wpłyną motywująco, a odpowiedni rozsył światła sprawi, że pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie bardziej przestronnego.

Zastosowane oprawy: Coreline Recessed z czujnikiem obecności

Pakiet dla toalet

Idealna toaleta to taka, w której światło włącza się samo i nie wymaga szukania po ciemku włącznika. Taka, która zapewnia optymalne oświetlenie tylko na krótki czas korzystania z niej.

Zastosowane oprawy: CoreLine Reccessed Spot

Pakiet dla małego parkingu

Parkingi to typowy przykład przestrzeni funkcjonalnej, w której światło jest potrzebne tylko, gdy ktoś z niej korzysta. Powinno włączać się natychmiast, zapewniając możliwość bezpiecznego poruszania się. Najlepiej gdy oświetlenie usytuowane jest według rozkładu pasów ruchu i miejsc parkingowych.

Zastosowane oprawy: CoreLine Waterproof z czujnikiem ruchu

Pakiet dla małego magazynu

Niewielkie magazyny wymagają przemyślanego oświetlenia. Często są ciasne, a korzysta z nich dużo osób. Takie elementy, jak półki czy regały wpływają na rozsył strumienia świetlnego, co należy brać pod uwagę w fazie projektowej. Kiedy starannie rozmieszczone oprawy emitować będą czyste, białe światło, wówczas zapewnią pracownikom korzystanie z magazynów w komfortowych warunkach.

Zastosowane oprawy: CoreLine Batten z czujnikiem ruchu

Zastosowanie jednego z wymienionych pakietów zapewnia redukcję wydatków na energię o kilkadziesiąt procent. Korzystanie z nich zachęca do myślenia długofalowego. Brania pod uwagę kosztów eksploatacji instalacji oświetleniowej na przełomie całego okresu jej żywotności, a nie jedynie jako jednorazowego wydatku modernizacyjnego.

Więcej informacji na stronie www.philips.pl/coreline.