Nie masz jeszcze konta?

BGS213- zamiennik opraw Malaga w wersji LED

Lokalne samorządy poszukują możliwości dobrego, ale równocześnie oszczędnego oświetlania ulic i terenów miejskich. Doskonałą alternatywę dla tradycyjnych opraw oświetlenia ulicznego stanowi nowoczesna oprawa uliczna Philips LED BGS213 stanowiąca bezpośredni zamiennik bardzo popularnych opraw typu Malaga przeznaczonych do konwencjonalnych wysokoprężnych źródeł światła.

 

Ekonomiczna alternatywa dla tradycyjnych opraw oświetlenia ulicznego

Dzięki wykorzystaniu techniki diod świecących LED oprawy typu BSG213, o jasnym białym świetle, są rozwiązaniem o wysokiej efektywności energetycznej. Wymiana starego oświetlenia konwencjonalnego na oprawy BGS213 wymaga stosunkowo niskich nakładów inwestycyjnych, przynosi natomiast znaczną poprawę warunków oświetleniowych przy dużych oszczędnościach energii elektrycznej i związanych z nią kosztów. Nowe oprawy LED BGS213 są w stanie generować co najmniej 40% oszczędności w stosunku do opraw Malaga w wersji z wysokoprężnymi lampami sodowymi typu SON. Dzięki temu inwestorzy uzyskują zwrot kosztów takiej inwestycji w krótkim czasie. W ofercie dostępne są 4 wersje opraw BGS213 przeznaczone do bezpośredniej zamiany opraw sodowych o mocach 50, 70, 100 i 150 W.

 

Długotrwała eksploatacja przy niskich kosztach konserwacji

Wysoka trwałość opraw przy ich dużej niezawodności pozwala zminimalizować niezbędne czynności konserwacyjne i ich koszty, przy równoczesnym zachowaniu wysokiej jakości oświetlenia ulic i terenów miejskich w całym, długim okresie eksploatacji.

 

Łatwa modernizacja starych instalacji

Oprawy BGS213 stanowią doskonałe rozwiązanie dla modernizacji istniejących, starych instalacji oświetlenia ulic i terenów mieszkalnych. Pozwalają na wymianę wyeksploatowanych opraw tradycyjnych w stosunku 1:1, bez konieczności zmiany istniejących słupów lub instalacji zasilania.

 

Nowoczesna konstrukcja i solidne wykonanie

Kompaktowa i bardzo lekka oprawa BGS213 została wykonana z wysokiej jakości komponentów i materiałów. Oprawę przystosowano też do pracy w trudnych warunkach oświetlenia drogowego. Źródła światła to wydajne diody LED średniej mocy współpracujące z elektronicznym układem zasilającym Xitanium. Górny korpus oprawy wykonany z ciśnieniowego odlewu aluminium jest dodatkowo zabezpieczony przed wpływami środowiska za pomocą powłoki z farby proszkowej w kolorze jasnoszarym RAL 7035. Dolną pokrywę komory układu zasilania wykonano ze sztucznego tworzywa odpornego na uderzenia i promieniowanie UV. Układ optyczny stanowią soczewki z poliwęglanu (PC), a klosz w postaci płaskiej szyby wykonano ze szkła hartowanego. Oprawy mogą pracować w szerokim zakresie temperatur otoczenia od -30°C do +35°C. Charakteryzują się wysoką szczelnością IP66, odpornością mechaniczną IK08 i drugą klasą ochronności przeciwporażeniowej. Trwałość całego systemu jest określana na 50 000 h (L80B10).

 

Łatwy montaż i regulacja nachylenia

Oprawy mogą być montowane bezpośrednio na słupie lub wysięgniku za pomocą dwóch śrub uchwytu montażowego. Możliwa jest regulacja nachylenia oprawy w zakresie od +10° do -90° z krokiem co 5°.