Nie masz jeszcze konta?

6 Lecie Signify – promocyjny czerwiec

Urodziny Signify to czas świetnych promocji, a w tym miesiącu promocją objęte są kolejne produkty! W najnowszej ofercie znajdą Państwo oprawy hermetyczne Ledinaire WT060C, WT065C, WT050C oraz źródła światła CorePro LEDspot. Warto aktywować promocję i poznać produkty które się w niej znajdują!

Oprawy hermetyczne Ledinaire to doskonały zamiennik LED konwencjonalnych opraw TCW060. Łączą w sobie wysoką jakość i konkurencyjną cenę. Charakteryzuje je dobry strumień świetlny sięgający aż 9 800 lm i temperatura barwowa 4 000 K. Dzięki szczelności na poziomie IP65 w przypadku WT050C oraz IP66 w przypadku WT060C i WT065C oprawy hermetyczne znajdują zastosowanie w środowisku o dużym zapyleniu lub wilgotności jak garaże i parkingi, magazyny i warsztaty przemysłowe.

Źródła światła CorePro LEDspot to LEDowy zamiennik halogenów lub tradycyjnych żarówek. Idealne zastosowanie do oświetlenia punktowego w hotelach, restauracjach, czy w łazienkach, korytarzach i na ekspozycjach.

Oprawy oświetleniowe oraz źródła światła LED stają się wysokiej jakości standardem, a wręcz koniecznością, gdy planujemy modernizację wnętrz, hal przemysłowych, pomieszczeń sektora usługowego czy gospodarstw domowych. Ale dlaczego właściwie tak jest i skąd to się wzięło?

LEDowa rewolucja

Nie ulega wątpliwości, że zapoczątkowanie technologii LED i zastąpienie nią tradycyjnych żarówek i świetlówek jest jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich dekad. Doświadczenie Signify w projektowaniu źródeł światła LED sięga 2009, gdy jeszcze pod nazwą Philips skomercjalizowane zostało pierwsze oświetlenie LED. Elementami, które wyróżniają technologię LED i czynią ją przełomową są:

  1. oszczędność – oświetlenie LED pobiera znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki i świetlówki, dzięki czemu zapewnia obniżenie zużycia energii nawet o ponad 90% w porównaniu z konwencjonalnymi alternatywami[1]. Taka wydajność pomaga w obniżeniu rachunków za energię szczególnie w przemyśle oraz sektorze usługowym, ale również w gospodarstwach domowych.
  2. ekologia – oświetlenie LED to nie tylko dłuższą trwałość (aż do 11 lat!), ale przede wszystkim wysoka wydajność zapewniająca zdecydowanie mniejsze zużycie energii, co ma kluczowy wpływ na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych[2].
  3. wygoda użytkowania – właściwie zaprojektowane oświetlenie i wykorzystanie wysokiej jakości LED’ów z wysokim wskaźnikiem oddawania barw może pozytywnie wpływać na ludzkie samopoczucie oraz efektywność.

Signify idzie o krok dalej i w swojej ofercie zawiera ultra wydajne oświetlenie LED. Linia produktów Philips LED Ultra Efficient pozwala osiągnąć oszczędność energii nawet do 90% w porównaniu z konwencjonalnym oświetleniem i o co najmniej 50% w porównaniu ze standardowym źródłem światła LED. Co więcej, produkty z rodziny Ultra Efficient zapewnia trwałość do 50 000 godzin, skuteczność świetlną do 210lm/W i wskaźnik oddania barw na poziomie CRI 80.  

Polskie LEDy

Historia oświetlenia LED jest również bezpośrednio związana z naszym krajem. To właśnie w Pile od 1958 roku działają zakłady Lumen, które obecnie pod logo Signify produkują oświetlenie na całą Europę! W 2014 w związku z przekształceniem technologii na rynek zostały wypuszczone pierwsze źródła światła LED pod marką PILA, nawiązującą do naszego Polskiego miasta, natomiast w 2017 wprowadzone zostały też LED tuby. Polska marka oferuje bogaty asortyment źródeł światła LED oraz opraw oświetleniowych.

Korzyści, które oferuje oświetlenie marki PILA to stosunkowo niski próg wejścia oraz wysoka oszczędność energii, , która sięga aż 90% w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami[3]. Na uwagę zasługuje także łatwość użytkowania, która odznacza się prostotą montażu i konserwacji.

[1] Porównując żarówkę tradycyjną o mocy 100W do zamiennika MASTER UltraEfficient LEDBulbN o mocy 7.3W  https://www.lighting.philips.pl/prof/lampy-i-tuby-led/zarowki-led/master-ultraefficient-led-bulb/929003625502_EU/product

[2] Oświetlenie LED – poznaj jego najważniejsze zalety | oświetlenie Philips

[3] Katalog-Zrodel-Swiatla-i-Opraw-PILA-2024-1.pdf (partnerportal.pl)