Nie masz jeszcze konta?

NKT wspiera młodych elektryków podczas EuroSkills

EuroSkills to największe w Europie wydarzenie związane z kształceniem zawodowym młodych ludzi i doskonaleniem umiejętności. Odbywający się co dwa lata i organizowany przez WorldSkills Europe wraz z 32 krajami członkowskimi, EuroSkills gromadzi setki młodych profesjonalistów z krajów całej Europy, którzy rywalizują o szansę zostania najlepszym w Europie w wybranej przez siebie umiejętności

Zawodnicy EuroSkills reprezentują swoich rówieśników z kraju i są wybierani do rywalizacji w EuroSkills po wzięciu udziału w krajowych konkursach organizowanych w krajach członkowskich WorldSkills Europe.
Podczas EuroSkills, zawodnicy muszą wykazać się umiejętnościami technicznymi zarówno indywidualnie jak i zbiorowo, aby wykonać konkretne zadania w swojej konkurencji.
Zawodnicy EuroSkills mają za zadanie wykonać projekt testowy lub serię projektów w ściśle określonych ramach czasowych w ciągu trzech dni. Projekty wymagają złożonej wiedzy technicznej i umiejętności, których młodzi ludzie uczą się i opanowują w trakcie studiów i szkoleń w miejscu pracy. Ponad 600 zawodnikom na EuroSkills towarzyszyć będzie 600+ Ekspertów z przemysłu i sektora edukacji z całej Europy.

Jedną z konkurencji są "Instalacje elektryczne", a NKT jest oficjalnym dostawcą przewodów instalacyjnych do zadań związanych z wykonaniem instalacji elektrycznej. Przewody będą wykorzystywane podczas konkursu przez 18 instalatorów.

"Dla NKT jest to doskonała okazja do wspierania przyszłych instalatorów elektrycznych w Europie w podnoszeniu ich kompetencji i umiejętności potrzebnych w szybko zmieniającym się środowisku technologicznym" - mówi Witold Przybyła, Dyrektor Sprzedaży w Polsce.

Kolejna edycja EuroSkills w 2025 roku odbędzie się w Herning w Danii.