Nie masz jeszcze konta?

Dyrektywa RoHS – kolejny etap wycofania oświetlenia konwencjonalnego

Szanowni Państwo,

pragniemy przypomnieć o kolejnym etapie wycofania ze sprzedaży oświetlenia konwencjonalnego związanego z dyrektywą RoHS (ang. Restriction of Hazardous Substances). Ogranicza ona wykorzystywanie potencjalnie szkodliwych dla środowiska substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, w tym rtęci stosowanej w produktach oświetleniowych.

Firma Signify zawsze dba o dostarczanie produktów zgodnych z obowiązującymi przepisami krajowymi i regulacjami międzynarodowymi. Od wielu lat mamy wdrożoną dyrektywę Komisji Europejskiej – RoHS.

Z dniem 24 sierpnia 2023 r. wycofane ze sprzedaży zostaną produkty takie jak:

  • Kompaktowe świetlówki niezintegrowane o wydłużonej trwałości: PL-C, PL-T, PL-L Xtra
  • Liniowe świetlówki fluorescencyjne T8
  • Liniowe świetlówki fluorescencyjne T5

Jednocześnie informujemy, że produkty wycofane będą dostępne do sprzedaży z naszych magazynów w EU tylko do wyczerpania zapasów, produkcja po 24.08.2023 nie będzie możliwa, jednak produkt wprowadzony w dystrybucję w UE przed tą data nadal będzie leganie dopuszczony do obrotu.

Dodatkowo przypominamy, że w ofercie Signify dostępne są LED-owe alternatywy, dla wycofywanych produktów – zachęcamy do wybrania energooszczędnych tub LED dla Państwa inwestycji i skorzystania z dedykowanego narzędzia - Narzędzie do konwersji lamp i sterowników | Philips lighting

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszym Partner Portalem, na którym mogą Państwo znaleźć więcej informacji na temat dyrektywy RoHS - Wycofanie świetlówek Signify Partner Portal.