Serwis www.elektroklub.pl​​​​​​​​​​​​​​ używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Nie masz jeszcze konta?

Schneider Electric jeszcze mocniej stawia na ochronę środowiska

Schneider Electric stawia kolejny krok na drodze do osiągnięcia neutralności ekologicznej zmieniając opakowania z białych, generujących zanieczyszczenia chemiczne oraz wymagających większego zużycia energii w procesie produkcji na opakowania tekturowe, wykonane z materiałów z recyklingu.

Tym samym, zgodnie z realizowaną strategią zrównoważonego rozwoju, firma jeszcze mocniej stawia na ochronę środowiska.

Materiały z recyklingu

Nowe kartony składają się w ponad 70% z materiałów pochodzących z recyklingu. Ponadto, bazę dla farb stanowią wyłącznie woda oraz oleje roślinne. Zmiana białych opakowań na brązowe wyeliminuje proces wybielania oraz związanego z nim chemicznego i przemysłowego zanieczyszczania środowiska, a także wpłynie na zmniejszenie zapotrzebowania na pulpę drzewną niezbędną do wykonania opakowań. Realizacja znacząco zredukuję ilość substancji chemicznych zrzucanych do wód gruntowych oraz ograniczy emisje pyłów o niemal 90 procent!

Polityka zero waste

Zmiana opakowań na ekologiczne będzie przebiegać stopniowo, by nie marnować wyprodukowanych w przeszłości materiałów. Schneider Electric gwarantuje, że zapasy dotychczas używanych opakowań zostaną w pełni wykorzystane, a nowe ekologiczne kartony będą wprowadzone stopniowo, aby nie marnować zgromadzonych zasobów – zgodnie z wyznawaną przez firmę polityką Zero Waste.

Zmiana opakowań na bardziej ekologiczne to wynik długoletniej strategii naszej firmy, która pragnie realizować cele środowiskowe i społeczne oraz przestrzegać ładu korporacyjnego w każdym aspekcie działalności. Chcemy również wspierać klientów i partnerów biznesowych w osiąganiu ich celów zrównoważonego rozwoju. Dlatego też nie poprzestajemy w naszych działaniach i wciąż szukamy nowych rozwiązań i obszarów, które mogą pomóc w sprawnej realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Nawet małe kroki mają znaczenie, dlatego też sami sobie podnosimy nieustannie poprzeczkę – mówi Piotr Parulski, Dyrektor ds. Obsługi Klienta i Jakości na klaster Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric .

Skuteczne zmiany

Schneider Electric zostało docenione wieloma nagrodami za podejmowane działania w stronę zrównoważonego rozwoju. Dowodem uznania dla działalności firmy w obszarze zrównoważonego rozwoju jest pierwsze miejsce w corocznym zestawieniu Corporate Knights pt. „100 najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie”. Schneider Electric awansował aż o 29 pozycji w stosunku do poprzedniej edycji.

Kiedy w 2005 roku wprowadziliśmy po raz pierwszy nasz barometr zrównoważonego rozwoju, byliśmy jednym z prekursorów zajmujących się kwestiami ESG. Nasze zobowiązania w tym zakresie traktujemy długofalowo i stale je aktualizujemy. Działamy zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnie, wspierając społeczności, partnerów i klientów. Nasze inicjatywy obejmują nie tylko ochronę środowiska naturalnego, ale również walkę z wykluczeniem i zabieganie o równe prawa dla każdego – mówi Jacek Łukaszewski, Prezes Schneider Electric na klaster Europy Środkowo-Wschodniej.


Chcąc podejmować dalsze kroki w stronę zrównoważonego rozwoju, firma realizuje program Schneider Sustainability Impact (w skrócie SSI). Program ten obejmuje lata 2021-2025 i bazuje na sześciu długoterminowych zobowiązaniach, które stanowią odpowiedź na każdy z celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Zobowiązania te obejmują: działania na rzecz świata przyjaznego dla klimatu, tworzenie równych szans, wspólne działanie wszystkich pokoleń, efektywne gospodarowanie zasobami, wzmocnienie pozycji społeczności lokalnych oraz przestrzeganie zasad wzajemnego zaufania.


Wszystkie działania na rzecz zrównoważonego rozwoju dostępne są na stronie Schneider Electric pod tym linkiem: klik!


Interesują Cię nowości produktowe, porady ekspertów, najświeższe promocje, specjalistyczne szkolenia, przygotowane specjalnie dla Ciebie przez Schneider Electric? Bądź z nami na bieżąco.