Nie masz jeszcze konta?

Szybciej, pewniej, bezpieczniej - NKT wyznacza standardy efektywności



Tego, że czas to pieniądz, nie trzeba tłumaczyć żadnemu instalatorowi. Przy dużym natłoku pracy każdy zaoszczędzony kwadrans jest cenny, bo w skali tygodnia i miesiąca robią się z tego godziny, które można zagospodarować w zupełnie inny sposób. Marka NKT doskonale rozumie potrzeby specjalistów, a dowodem na to są liczne rozwiązania, dzięki którym praca staje się nie tylko łatwiejsza i bezpieczniejsza, ale również wzrasta jej efektywność.

Każdy praktyk wie, iż czasami nawet niewielka modyfikacja, potrafi przełożyć się na wymierne korzyści. Inżynierowie NKT doskonale to rozumieją i starają się projektować produkty, które są odpowiedzią na sugestie osób na co dzień zajmujących się instalacją. Dzięki temu masz pewność, że wyroby tej marki w pełni przystają do budowlanej rzeczywistości. Oto przykłady rozwiązań, które pomogą Ci zwiększyć efektywność pracy.

Szybszy montaż przy użyciu wózków Qaddy®

Niekiedy cenne innowacje są wynikiem przemyślanej fuzji dwóch odrębnych rozwiązań. Do tej kategorii przypisać można hit marki NKT - bęben Qaddy®, który łączy w sobie funkcje mobilnego bębna oraz rozwijaka i dodatkowo wyposażony został w wysuwany uchwyt.

Ten patent jest odpowiedzią na sugestie specjalistów pracujących na dużych budowach, gdzie problem stanowią spore odległości. bęben Qaddy® pozwala szybko i - co równie istotne - bez większego wysiłku przetransportować przewody nawet w najbardziej odległe miejsce, a potem równie sprawnie odwinąć taką długość, jaka właśnie jest potrzebna. Prawda, że to wygodne?

bęben Qaddy® z powodzeniem “obsłuży” jedna osoba, więc do przenoszenia przewodów nie trzeba już angażować pomocników. To olbrzymia oszczędność czasu! Dzięki niemu do minimum można ograniczyć dźwiganie ciężkich bębnów, za co z wdzięczne są nasze plecy oraz barki. Producent zadbał o szereg detali, które dodatkowo podnoszą standard pracy. Warto w tym miejscu wspomnieć o dużej pojemności wózka, który może pomieścić nawet 650 metrów przewodu oraz o uchwycie obracającym się o 90 stopni. Używając wózka Qaddy®, jesteśmy w stanie zminimalizować ilość odpadów z krótkich odcinków, co przekłada się na oszczędności.

Łatwiejsze układanie przewodów dzięki wysokiej jakości tworzyw

Na efektywność pracy duży wpływ ma także jakość przewodów, dlatego warto postawić na wysokiej klasy wyroby NKT. Dzięki temu, że takie przewody nie mają tendencji do sprężynowania, a po rozwinięciu nie próbują wracać do pierwotnego kształtu, równe ułożenie ich na płaskiej ścianie czy suficie nie stanowi już żadnego problemu.

Znaczenie mają również właściwości wykorzystywanego tworzywa. NKT korzysta tu m.in. z mieszanki izolacyjnej własnej produkcji, która przy zachowaniu wszystkich obowiązkowych parametrów technicznych, wyróżnia się największą miękkością oraz plastycznością na rynku. Te atuty pozwalają na sprawne układanie instalacji w newralgicznych miejscach. Na łukach udaje się uniknąć wypukłości, które mogłyby być utrudnieniem, podczas nakładania masy tynkowej.

Zastosowana technologia umożliwia także szybkie ściąganie powłoki, bez ryzyka sklejenia jej z izolacją. Wyeliminowanie tego problemu znacząco skraca czas całej operacji, ponieważ pracownicy nie muszą zajmować się odizolowaniem przewodów. To także ważny krok w kierunku bezpieczeństwa.

Pewność i bezpieczeństwo za sprawą odpowiedniej kolorystyki oraz wypustek

O tym, że NKT doskonale rozumie specyfikę pracy instalatora oraz dba o z pozoru drobne detale, świadczy rozróżnienie kolorystyczne podstawowych przekrojów przewodów. Marka, już w roku 2012, jako pierwsza na rynku wprowadziła system wizualnego rozróżniania, który objął dwa podstawowe przekroje przewodów YDYp. Niebieska barwa została zarezerwowana dla przewodu NKT instal PLUS YDYp 450/750 3x1,5 mm², służącego do zasilania oświetlenia. Kolor zielony przypisany został do przewodu NKT instal PLUS YDYp 450/750 o przekroju 3x2,5 mm², który wykorzystywany jest do zasilania gniazd elektrycznych. To drobne udogodnienie nie tylko znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, ale również ogranicza ryzyko wystąpienia pomyłki, co jest istotne z perspektywy bezpieczeństwa. Ten system zastosowany został również na opakowaniach, co ułatwia zadanie nie tylko instalatorom, ale też magazynierom.

Budowlaną praktyką inspirowane były także specjalne wypustki, położone w niewielkich odstępach, po stronie żyły ochronnej “żo”. Przy ich pomocy, łatwiej można ją zlokalizować, nawet wówczas, gdy w pomieszczeniu jest słabsze światło lub przewody zabrudzone zostały tynkiem lub gipsem. Dzięki temu zminimalizujesz możliwość uszkodzenia żyły fazowej.

Funkcjonalne rozwiązania dedykowane oświetleniu

By ułatwić montaż systemów oświetleniowych, marka NKT wprowadziła na rynek linię Lumen. Znajdziesz w niej przewody w pełni dostosowane do zasilania punktów świetlnych ze sterowaniem dwuklawiszowym. Ta rodzina produktów zaprojektowana został tak, by połączyć ze sobą zgodność z przepisami, jakość oraz bezpieczeństwo.

Korzystanie z dedykowanych przewodów czterożyłowych, zawierających żyłę neutralną, minimalizuje ryzyko popełnienia błędu - np. użycia przewodu trzyżyłowego, z żyłą ochronną w roli fazowej lub neutralnej. Dzięki gotowemu rozwiązaniu, w pełni dostosowanemu do specyfiki realizacji, można od razu przystąpić do działania, co także jest dobrą wiadomością w kontekście efektywności pracy.