Chcesz mieć niezawodną i bezpieczną instalację elektryczną bez rujnowania swojego budżetu? EasyPact CVS to jakość na którą Cię stać!

Wyłączniki kompaktowe (nazywane również wyłącznikami mocy) służą przeważnie do ochrony instalacji, silników i generatorów przed skutkami przeciążeń jak i zwarć w zakresie prądów znamionowych od kilkunastu aż do 3200A. Obecnie poza funkcją zabezpieczania instalacji mogą również służyć jako mierniki parametrów sieci oraz elementy wykonawcze układów przełączania zasilania (SZR). Jeżeli jednak szukamy wyłącznie urządzenia, które niezawodnie ochroni nas i nasze instalacje przez awariami to prostym wyborem będzie EasyPact CVS.

Seria EasyPact CVS została przygotowana jako uzupełnienie powszechnie znanej i wysoko cenionej serii Compact NSX w zakresie prądów do 630A. EasyPact CVS dedykowane są głównie do budownictwa i występują zarówno w wersji 3 jak i 4-ro polowej.

Istotnym założeniem przy projektowaniu nowych zabezpieczeń była prostota doboru urządzeń oraz łatwy montaż. Zachowanie tych samych parametrów mechanicznych w porównaniu do Compact NSX pozwoliło na ujednolicenie akcesoriów. Oznacza to, że akcesoria takie jak cewki napięciowe, styki pomocnicze, napędy obrotowe są kompatybilne między EasyPact CVS i Compact NSX.

Serce każdego wyłącznika to wyzwalacz prądowy. W seii EasyPact CVS mamy do dyspozycji zarówno proste i tanie wyzwalacze termomagnetyczne TM-D jak i wyzwalacze elektroniczne ETS.

TMD to prosta i niezawodna konstrukcja, obarczona jednak małą dokładnością nastawianych prądów oraz wrażliwością na zmiany temperatur. Większą dokładność działania zapewnia jednostka elektroniczna ETS. Dostępne zakresy od 40A do 630A z możliwością regulacji 0,4In do 1In dla pradu przeciążeniowego.

Wyłączniki EasyPact CVS mogą być sterowane ręcznie jak i automatycznie za pomocą dedykowanego napędu silnikowego. Stosując napęd silnikowy oraz dodatkowe styki pomocnicze, każdy CVS może być częścią układu SZR.

Bezpieczeństwo i niezawodność to najważniejsze wymagania jakie muszą spełniać współczesne wyłączniki kompaktowe. Znamionowa zdolność łączeniowa (Icu - zwana potocznie zdolnością zwarciową) określa maksymalną wartości prądu (zwarciowego) jaki dany aparat jest w stanie bezpiecznie wyłączyć.

W dzisiejszych czasach zagwarantowanie zdolności zwarciowej na poziomie Icu=36kA (dla CVS wielkości 1) i Icu=50kA (dla CVS wielkości 2) może okazać się niewystarczające. Dlatego wszystkie wyłączniki kompaktowe z serii EasyPact CVS i Compact NSX posiadają specjalnie wzmocnioną konstrukcję, która gwarantują znamionową roboczą zdolność wyłączania zwarcia (Ics – roboczy prąd eksploatacyjny) na poziomie znamionowej zdolności zwarciowej Ics=100%Icu.

Oznacza to, że nawet przy próbie załączenia aparatu „na pełne zwarcie” nasze zabezpieczenia nie ulegną zniszczeniu i nie sprowadzą zagrożenia na osoby je obsługujące.

Obok gwarancji bezpieczeństwa poprawnie zaprojektowana i wykonana instalacja elektryczna powinna zapewniać selektywność działania zabezpieczeń. Wyłączniki zatem powinny działać w tak, skoordynowany sposób, aby nie pozbawiały zasilania obwodów nieuszkodzonych w momencie kiedy pojawi się zakłócenie. Regulowane charakterystyki czasowo-prądowe wyzwalania w zakresie od 0,7 do 1 krotności prądu znamionowego (dla wyzwalaczy termomagnetycznych TM-D) i 0,5 do 1 (dla wyzwalaczy elektronicznych ETS) pozwalają na odpowiednie dopasowanie wyłącznika EasyPact CVS do wymagań instalacji i zagwarantowanie selektywności!

Dzięki specjalnej rotującej (dwu-przerwowej) konstrukcji styków głównych wyłączniki te posiadają funkcję ograniczania prądu zwarciowego, a co za tym idzie zapewniają pełnię selektywności nie tylko czasowej i prądowej lecz również energetycznej.

Wzrost wymagań co do jakości urządzeń w połączeniu z ciągłą koniecznością ograniczania kosztów sprawiają, że nieustannie szukamy „złotego środka” między jakością, a ceną. EasyPact CVS to właśnie ten „złoty środek” gwarantujący wysoką jakość, doskonałe parametry pracy w bardzo atrakcyjnej cenie.

Interesują Cię nowości produktowe, porady ekspertów, najświeższe promocje, specjalistyczne szkolenia, przygotowane specjalnie dla Ciebie przez Schneider Electric? Bądź z nami na bieżąco.