Serwis www.elektroklub.pl​​​​​​​​​​​​​​ używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Nie masz jeszcze konta?

Nowy ComPacT - kolejny krok w przyszłość

 

  • Jako instalator lub prefabrykator często zastanawiasz się jak skrócić czas montażu i ograniczyć zużywane materiały?
  • Jako projektant chcesz zadbać o bezpieczeństwo instalacji oraz optymalne rozwiązania mieszczące się w założonym budżecie?
  • Jako użytkownik chcesz mieć niezawodne zasilanie oraz szybki dostęp do dokumentacji?

Sprawdź nowe możliwości wyłączników i rozłączników ComPact. 

 

Bezprzewodowe styki sygnalizacyjne:

Coraz częściej w rozdzielnicach elektrycznych stosujemy zabezpieczenia z dodatkowym osprzętem sygnalizacyjnym lub sterującym. Zainstalowanie i podłączenie tego osprzętu wymaga dodatkowego czasu oraz materiałów instalacyjnych. W nowych aparatach ComPact masz teraz do wyboru styki pomocnicze (OF, SD) komunikujące się bezprzewodowo po protokole ZigBee. Dodatkowo dla zwykłych akcesoriów zastosowano zaciski sprężynowe zastępujące zaciski śrubowe. Rozwiązania te mogą znacznie skrócić czas montażu potrzebny na połączenie dodatkowych przewodów nawet do 40%. 

Kaskadowość i pełna selektywność:

Selektywność i kaskadowość aparatury Schneider Electric to cechy znane od lat, ale zawsze warto o nich wspomnieć. Zapewniając odpowiednią selektywność sprawiamy, że nasza instalacja jest niezawodna, a zabezpieczenia zadziałają tam gdzie powinny minimalizując czasy przestojów i awarii. Natomiast kaskadowość to cecha o której często zapominamy, a jest to czynnik, który pozwoli na znaczne obniżenie kosztów instalacji. Można tu zastosować wyłączniki o mniejszej zdolności zwarciowej niż wymagają tego nasze obliczenia. Kaskadowość jest badana przez producenta dla konkretnych konfiguracji, a dane zamieszczane są w odpowiednich tabelach. Więcej szczegółów można znaleźć w poradniku Complementary technical information 2021 

Ergonomia:

Nowy ComPact to zmieniony wygląd oraz poprawiona ergonomia. Użytkownik ma lepszy dostęp do dźwigni załączającej, która została też pokryta gumową nakładką. Dzięki przezroczystej osłonie szybko możemy zweryfikować jakie akcesoria zamontowano w aparacie. Dodatkowo każdy ComPact ma nadrukowany QR kod w celu łatwiejszego rozpoznania urządzenia oraz szybkiego dostępu online do dokumentacji technicznej.

Ekologia:

Ostatnią równie ważną zmianą, na którą warto zwrócić uwagę to całkowita zmiana systemu pakowania. Nowy ComPact pakowany jest bez użycia tworzyw sztucznych w pudełkach kartonowych wytwarzanych w drodze recyklingu. Stosując takie rozwiązania przyczyniamy się do poprawy jakości otaczającego nas środowiska, a dodatkowo obniżamy koszty utylizacji opakowań z tworzyw sztucznych.

Warto też wspomnieć o nowym systemie oznaczania aparatów. Całkowicie zmieniono numery referencyjne, które w nowym produkcie będą opisywały parametry techniczne aparatu.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę https://www.se.com/pl/pl/, do katalogów oraz selektorów.

Podsumowując, poza wymienionymi nowościami ComPact cały czas dysponuje szerokim wyborem zabezpieczeń zarówno termomagnetycznych (TMD) jak i elektronicznych Micrologic. Dzięki nim zapewnimy ochronę rozdzielnic, silników, generatorów czy farm fotowoltaicznych. Przy okazji również mamy możliwość monitorowania zużywanej energii (Micrologic 5, 6 E). 


Interesują Cię nowości produktowe, porady ekspertów, najświeższe promocje, specjalistyczne szkolenia, przygotowane specjalnie dla Ciebie przez Schneider Electric? Bądź z nami na bieżąco.