Serwis www.elektroklub.pl​​​​​​​​​​​​​​ używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

NSXm – najmniejszy w rodzinie!

W ostatnim czasie rodzina produktów typu Compact NSX powiększyła się o nowe wyłączniki.

Produkowane w Polsce wyłączniki poszerzają ofertę zabezpieczeń kompaktowych o nowe zakresy gabarytowe oraz prądowe. NSXm (Compact mini) to proste zabezpieczenie z wyzwalaczem termomagnetycznym przeznaczone do ochrony instalacji kablowych, w budynkach wszędzie tam, gdzie maksymalny prąd nie przekracza 160A.
Dzięki szerokiemu zakresowi prądów zwarciowych ( 16,25,36,50,70 kA), NSXm znajduję również zastosowanie w lekkim przemyśle oraz na rynku morskim.


Aparat występuje w wersji z zabezpieczeniem jak i bez niego, jako rozłącznik (50,100,160A)

Każdy NSxm może być wyposażony w akcesoryjne styki OF i/lub SD oraz wyzwalacze wzrostowy lub zanikowy.
Nowością jest możliwość zamontowania oprócz napędu obrotowego czołowego, również napędu przedłużonego bocznego. Zapewnia to dużą elastyczność przy montażu w ograniczonej przestrzeni.
Ponieważ Compact występuje w jednym niewielkim rozmiarze może być montowany bezpośrednio na szynę DIN bez dodatkowych akcesoriów. Dzięki temu staje się uzupełnieniem małych rozdzielnic modułowych wymagających rozłącznika na zasilaniu, którego prąd jest większy od 125A.


Ciekawym rozwiązaniem w przypadku nowych wyłączników jest wersja z wyzwalaczem elektronicznym zawierającym zintegrowane zabezpieczenie równicowo-prądowe. W jednym module kompakta mamy zabezpieczenia nadprądowe, zwarciowe oraz różnicowe. Oszczędzamy miejsce i pieniądze na dodatkowe moduły.

Na koniec warto wspomnieć o ciekawym dodatku, który może stać się standardowym rozwiązaniem. Jest to zestaw zacisków typu EverLink. Patent ten umożliwia podłączanie przewodów do wyłącznika bez konieczności stosowania końcówek kablowych.

Dodatkowo konstrukcja sprężynującej wkładki nieustannie dociska przewód, co niweluje efekt „płynięcia” materiału przewodu. Krótko mówiąc Złącza EverLink zapewniają taki sam docisk w ciągu całego czasu pracy wyłącznika. NSXm może być zamawiany zarówno z zaciskami Everlink jak i ze standardowymi zaciskami do końcówek oczkowych.

Do pobrania: Katalog – Compact NSXm


 

Interesują Cię nowości produktowe, porady ekspertów, najświeższe promocje, specjalistyczne szkolenia, przygotowane specjalnie dla Ciebie przez Schneider Electric? Bądź z nami na bieżąco.