Serwis www.elektroklub.pl​​​​​​​​​​​​​​ używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Nie masz jeszcze konta?

Thorsman LED – nowa generacja lamp warsztatowych od Schneider Electric

Jeżeli Twoja praca wymaga dobrej jakości oświetlenia oraz wysokiej odporności na uszkodzenia, to seria lamp Thorsman LED przeznaczona jest właśnie dla Ciebie. Dzięki zastosowaniu technologii LED, lampy Thorsman zapewnią Ci wysoką efektywność energetyczną, lepszą jakość światła oraz dłuższe użytkowanie. Ze względu na wysoki stopień IP oraz IK lampy mogą być stosowane w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach.

clipboard-20191230-175342.jpeg 

Dla osób, które potrzebują podczas pracy poręcznego oraz kompaktowego źródła światła zaprojektowaliśmy latarkę Thorsman Mini LED. Dzięki małym rozmiarom pasuje do kieszeni i dodatkowo wyposażona jest w uchwyt do paska, obrotowy hak oraz regulowaną podstawkę z magnesem. Aby zapewnić maksymalną wydajność, lampa Thorsman Mini wyposażona jest we wbudowany akumulator oraz 2 tryby, co pozwala na 8 godzin pracy na jednym ładowaniu. Dzięki bardzo silnemu strumieniowi światła 280 lm oraz specjalnej soczewce skupiającej światło, możesz skoncentrować się na oświetlanym obszarze.

 

Jeżeli szukasz kompaktowego źródła światła, które do obsługi nie wymaga użycia rąk i której strumień światła naturalnie pokrywa się z kierunkiem ułożenia głowy, to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie - latarkę czołową Thorsman LED. Została zaprojektowana po to, aby zapewnić optymalne oświetlenie przedmiotów widzianych z bliska, nawet przy niewielkiej intensywności światła. Czołówka pozwala oświetlić Twój najbliższy obszar widzenia bez wykorzystywania dodatkowego oświetlenia – dzięki silnemu strumieniowi światła 250 lm możesz bez obaw skoncentrować się na pracy nawet w najbardziej zaciemnionym środowisku. Wbudowany czujnik ruchu pozwala włączać/wyłączać lampę bez konieczności jej dotykania. Dwa tryby zapewniają bardzo długi czas pracy na 1 ładowaniu (5 h). Zastosowana technologia LED zapewnia długą żywotność produktu.

 

Aby zapewnić Ci profesjonalne oświetlenie w Twoim miejscu pracy lub w domu np. podczas remontu, lampy warsztatowe Thorsman LED zostały zaprojektowane w 3 różnych wariantach o mocy 18, 30 oraz 50 W, co pozwala na dobór oświetlenia w zależności od potrzeb. Model Thorsman 18 (1500 lm) charakteryzuje się małymi gabarytami, przez co jest łatwy w transporcie i idealnie dopasowuje się do miejsca, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Lampa Thorsman 30 (2850 lm) jest wyposażona w pasek, który daje możliwość podwieszenia lampy w dowolnym miejscu (np. na drabinie, belce, haku). Model ten wyposażony jest również w gniazdo elektryczne 16 A, pozwalające na podłączenie dodatkowych urządzeń (np. wiertarki szlifierki kątowej, radia). Model Thorsman 50 (4000 lm) przeznaczony jest do oświetlania bardzo dużych pomieszczeń, posiada 2 gniazda 16 A oraz pasek montażowy. Zastosowana technologia LED w połączeniu z matowym polimerowym kloszem daje bardzo dużą wydajność oraz jednolite bezcieniowe oświetlenie powierzchni, dzięki czemu skutecznie uwydatnia nierówności powierzchni. Dodatkowym atutem zastosowanej technologii LED jest bardzo długa żywotność produktu, która wynosi 50 000 h ciągłego świecenia. Stopień ochrony IP54 gwarantuje ochronę lampy przed zapyleniem oraz wilgocią a w połączeniu z zakresem temperatury pracy (-25 - 40°C) lampa może być użytkowana w każdych warunkach zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Stopień IK07 gwarantuje wysoką wytrzymałość na przypadkowe uderzenia oraz upadki, dzięki czemu nie trzeba się martwić o przypadkowe uszkodzenie lampy. Dzięki konstrukcji z wytrzymałego tworzywa lampy są lekkie oraz nie nagrzewają się przy długotrwałej pracy, przez co znika ryzyko pożaru bądź poparzenia. Każdy z modeli wyposażony jest w regulowaną podstawkę, pozwalającą jednocześnie na montaż lampy na opcjonalnym statywie. Bardzo solidna aluminiowa konstrukcja rozkładanego statywu o obciążalności do 150 kg daje możliwość zamontowania lampy na maksymalnej wysokości 310 cm, natomiast po złożeniu statyw posiada wysokość 110 cm co znacznie ułatwia transport.

statyw.png          statyw_zlozony.png

 Do pobrania: Broszura Thorsman