Nie masz jeszcze konta?

Kierunek zmian na rynku automatyki budynkowej według Schneider Electric

Szacuje się, że duże budynki stanowią jedynie około 2 % liczby wszystkich obiektów budowanych na polskim rynku. Pozostałe 98 % udziału stanowią małe i średnie powierzchnie.

Dotychczas automatyka budynkowa skupiała się na rozwiązaniach przygotownaych pod obiekty wielkopowierzchniowe. Widać więc, że rewolucja w automatyce jest konieczna. Trzeba znaleźć rozwiązanie wpisujące się w koszta realizacji małych budynków w myśl zasady „duży budynek - duży budżet, mały budynek - mały budżet”.

Firma Schneider Electric stanęła przez wyzwaniem znalezienia dostępnych cenowo rozwiązań dla klientów z tego segmentu. Obecnie na rynku wśród rozwiązań systemów zarządzania przeznaczonych dla budynków o mniejszych powierzchniach możemy wymienić, m.in. technologię opartą o protokół KNX oraz instalacje bazujące na rozwiązaniu SmartStruxure Lite.

Rozwiązanie KNX

Dowiedz się więcej

System KNX jest dedykowany do zarządzania komfortem w domach, rezydencjach oraz apartamentach.

clipboard-20190924-152121.jpeg

Rozwiązanie SmartStruxure Lite

Dowiedz się więcej 

SmartStruxure Lite to dobra propozycja dla obiektów typu: mniejsze biura, sieci sklepów detalicznych, mniejsze hotele, motele, pensjonaty, nieduże obiekty magazynowe. Spisuje się również w przypadku modernizacji istniejących instalacji (tzw.retrofit). Istnieje również możliwość połączenia instalacji sterowanych przez SmartStruxure Lite z rozwiązaniem SmartStruxure, na którym bazują układy BMS dla budynków wielkopowierzchniowych.

Przykładowy rozkład systemu SSL znajdą Państwo w tym pliku.

clipboard-20190924-152121_2.jpeg

Zapraszamy do śledzenia serii naszych artykułów na temat zmieniających się trendów i tego, jak Schneider Electric wspiera rozwój automatyki budynkowej. Nasze Centrum Obsługi Klienta chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania.