Serwis www.elektroklub.pl​​​​​​​​​​​​​​ używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

NSXm – najmniejszy w rodzinie

 

W 2017 roku rodzina wyłączników typu Compact NSX powiększyła się o nowego członka.

Produkowane w fabryce w Bukownie (k. Krakowa) wyłączniki poszerzają ofertę zabezpieczeń kompaktowych o nowe zakresy gabarytowe oraz prądowe.

NSXm (Compact mini) to proste zabezpieczenie z wyzwalaczem termomagnetycznym przeznaczone do ochrony instalacji kablowych, w budynkach wszędzie tam, gdzie maksymalny prąd nie przekracza 160A.

Zaletami nowego NSXm są:

  • możliwość zastosowania w przemyśle oraz na rynku morskim dzięki szerokiemu zakresowi prądów zwarciowych (16,25,36,50,70 kA),
  • możliwość zastosowania w przemyśle oraz na rynku morskim dzięki szerokiemu zakresowi prądów zwarciowych (16,25,36,50,70 kA),
  • możliwość wyboru aparatu w wersji z zabezpieczeniem jak i bez niego, jako rozłącznik (50,100,160A),
  • możliwość wyposażenia NSXm w akcesoryjne styki OF i/lub SD oraz wyzwalacz wzrostowy lub zanikowy.

Nowością jest możliwość zamontowania oprócz napędu obrotowego czołowego, również napędu przedłużonego bocznego. Zapewnia to dużą elastyczność przy montażu w ograniczonej przestrzeni.

Ponieważ Compact występuje w jednym niewielkim rozmiarze może być montowany bezpośrednio na szynę DIN bez dodatkowych akcesoriów. Dzięki temu staje się uzupełnieniem małych rozdzielnic modułowych wymagających rozłącznika na zasilaniu, którego prąd jest większy od 125A.

Ciekawym rozwiązaniem w przypadku nowych wyłączników jest wersja z wyzwalaczem elektronicznym zawierającym zabezpieczenie różnicowo-prądowe na pokładzie. W jednym module kompakta mamy zabezpieczenia nadprądowe, zwarciowe oraz różnicowe, dzięki czemu oszczędzamy miejsce i pieniądze na dodatkowe zabezpieczenia.

Pobierz katalog

Na koniec warto wspomnieć o ciekawym dodatku, który może stać się standardowym rozwiązaniem. Jest to zestaw zacisków typu EverLink. Patent ten umożliwia podłączanie przewodów do wyłącznika bez konieczności stosowania końcówek kablowych. Dodatkowo konstrukcja sprężynującej wkładki nieustannie dociska przewód, co niweluje efekt „płynięcia” materiału przewodu. Krótko mówiąc Złącza EverLink zapewniają taki sam docisk w ciągu całego czasu pracy wyłącznika. NSXm może być zamawiany zarówno z zaciskami Everlink jak i ze standardowymi zaciskami do końcówek oczkowych.

Po więcej informacji zapraszamy na www.schneider-electric.pl