Serwis www.elektroklub.pl​​​​​​​​​​​​​​ używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Telekomunikacyjne skrzynki mieszkaniowe w oparciu o obudowy Pragma i Mini Pragma

 

 

Obudowy tego typu znajdują zastosowanie przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym. Jako telekomunikacyjne skrzynki mieszkaniowe mogą stanowić część instalacji telekomunikacyjnej, w którą powinny być wyposażone budynki mieszkalne wielorodzinne, budynki zamieszkania zbiorowego i budynki użyteczności publicznej.

Obudowy Pragma i Mini Pragma powstały z myślą o nowych i modernizowanych instalacjach w budownictwie mieszkaniowym. Przeznaczone są do montażu natynkowego (Pragma) oraz podtynkowego (Pragma i Mini Pragma) w ścianach murowanych lub gipsowo-kartonowych.
Wersja multimedialna obudów jest najlepszym rozwiązaniem do wszelkich rozwiązań niezwiązanych z rozdziałem energii jak instalacje teletechniczne czy alarmowe. Obudowy standardowo wyposażone są w szynę DIN (w wersji 3-rzędowej) i uniwersalną płytę montażową. Dopełnieniem całości jest bogata, przemyślana oferta osprzętu, który w połączeniu z obudowami pozwala na szybkie i komfortowe wykonanie multimedialnego centrum każdego mieszkania czy domu.

Zakres akcesoriów obejmuje:

1) Uchwyt śrubowy umożliwiający zamocowanie komponentów montowanych śrubowo. Całość może być osadzona na płycie przez zatrzaśnięcie. Zestaw zawiera
2 sztuki uchwytów (rys. 2a).
2) Uchwyt uniwersalny do szybkiego, beznarzędziowego przymocowania komponentów do płyty. Regulacja w zakresie 25 – 85 mm. Zestaw zawiera 2 sztuki uchwytów (rys. 2b).
3) Uchwyt kablowy pozwalający na uporządkowanie przewodów prowadzonych wewnątrz rozdzielnicy. Zestaw zawiera 5 sztuk (rys. 2c)
4) Uchwyt gniazda RJ45 będący podstawą gniazda RJ45 S-ONE wyposażoną w obrotowy wskaźnik do wyboru aplikacji i naklejki opisowe do wskazania pomieszczenia (rys. 2d).

 

Dopasowanie obudów multimedialnych pod względem wzornictwa z obudową rozdziału energii pozwala na najlepszy montaż pod względem estetyki i technologii. Multimedialne obudowy mogą być zainstalowane obok rozdzielnicy elektrycznej, gwarantując bardzo dobry efekt końcowy (rys. 3a i 3b).

Spis ilustracji:


Rys. 1 Nowe obudowy mulitmedialne serii Mini Pragma (a) orazi Pragma (b)
Rys. 2 Zestaw akcesoriów montażowych do obudów multimedialnych: a) uchwyt śrubowy b) uchwyt uniwersalny c) uchwyt kablowy d) uchwyt gniazda RJ45 S-ONE
Rys. 3 Wzajemne dopasowanie obudów do rozdziału energii i obudów multimedialnych Mini Pragma (a) i Pragma (b), pozwala uzyskać znakomity efekt końcowy.

 

Sprawdź