Serwis www.elektroklub.pl​​​​​​​​​​​​​​ używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Polski produkt - gniazdo podwójne w serii Asfora

Nowość w Schneider Electric!


Polski produkt - gniazdo podwójne w serii Asfora

 


W naszym życiu otaczamy się coraz większa ilością urządzeń elektrycznych. Dzięki nim nasze codzienne prace domowe stają się łatwiejsze, a ich wykonanie szybsze. Urządzenia te dostarczają nam rozrywki, umożliwiają kontakt z całym światem. Radio, telewizja czy Internet niewątpliwie poprawiają komfort naszego życia. Na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat, w naszych kuchniach pojawiły się kuchenki mikrofalowe, obok których postawiliśmy toster i ekspres do kawy, wielofunkcyjny robot kuchenny oraz sokowirówkę. Wysłużony telewizor został wymieniony na znacznie większy z płaskim ekranem, połączony z zestawem audio oraz odtwarzaczem płyt DVD czy Blue-ray, przed którym zasiadamy poszukując chwili relaksu. Obok, na dolnej półce biurka, tuż pod zamkniętym laptopem, czuwa w pełnej gotowości router Wi-Fi umożliwiający w dowolnym momencie skorzystanie z Internetu, a przy lampkach nocnych, ładuje się po całym dniu pracy nasz telefon komórkowy oraz tablet.


Przy tak dużej ilości nowych urządzeń, wymagających podłączenia do sieci elektrycznej, nierzadko możemy napotkać na problemy wynikające z nieprzystosowania instalacji elektrycznej. Podczas jej projektowania, przed kilkunastu laty, nie uwzględniono tak dużej ilości gniazdek elektrycznych. Czy jedynym rozwiązaniem pozwalającym uniknąć remontu musi być niekończąca się ilość przedłużaczy plączących się na podłodze i blacie kuchennym? A może ze względów estetycznych powinniśmy jednak zdecydować się na wykucie w ścianie kolejnych otworów na puszki instalacyjne by zamontować w nich dodatkowe gniazda?


Na szczęście istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. Proste, szybkie, estetyczne i tanie! Jest nim gniazdo podwójne do systemu ramkowego, instalowane w tej samej puszce co tradycyjne gniazdko pojedyncze. Rozwiązanie to, pozwala na dwukrotne zwiększenie ilości gniazd zasilających. Musimy jedynie pamiętać, aby jego maksymalne obciążenie nie przekroczyło 16A, czyli dokładnie tyle samo co wymontowanego wcześniej gniazdka pojedynczego. Jednym z takich właśnie produktów może być wprowadzone do oferty na początku maja 2018 r. przez firmę Schneider Electric gniazdo serii Asfora.

Mimo, że gniazdo to pojawiło się stosunkowo niedawno na rynku, z całą pewnością może się pochwalić bardzo dobrą jakością i niezawodnością. Oparte jest bowiem, na sprawdzonym rozwiązaniu, wykorzystywanym na rynku już od wielu lat w seriach Sedna czy Merten. Miejsce produkcji? Polska! A dokładniej - fabryka Elda w Szczecinku, posiadająca tradycje sięgające 1957 r. Produkowane w niej serie łączników i gniazd cenione były i są od wielu, wielu lat nie tylko w naszym kraju ale i za granicą. Nic więc dziwnego, że również ten produkt jest w zgodzie z normami bezpieczeństwa, które potwierdzone są certyfikatem, oraz spełnia najwyższe wymagania Schneider Electric. Gniazdo posiada solidną obudowę chroniącą przed dostępem do elementów pod napięciem, oraz trwałe zaciski śrubowe umieszczone w jednej linii obok siebie, umożliwiając dokładniejsze ułożenie przewodów. Dzięki temu, nie prężą one podczas mocowania gniazda w puszce, co pozwala przeprowadzić jego montaż w znacznie szybszy i prostszy sposób. Zewnętrzna część, wykonana z tworzywa o zwiększonej odporności na promienie UV, nie odbarwia się z upływem lat, nadając gniazdu elegancki wygląd, wpisujący się w estetykę serii Asfora. Obecnie dostępne w kolorach białym i kremowym, a już wkrótce również aluminiowym, stalowym, brązowym i antracytowym.


Jeśli więc problem zbyt małej ilości gniazd w naszym gospodarstwie domowym, nie jest nam obcy i poszukujemy estetycznego rozwiązania pozwalającego uniknąć remontu, cenimy najwyższą jakość i zależy nam na bezpieczeństwie nas samych i naszych bliskich, seria Asfora jest idealnym wyborem. Sprosta wszystkim tym oczekiwaniom i dodatkowo pozytywnie nas zaskoczy swoją atrakcyjną ceną.

 

Sprawdź