Serwis www.elektroklub.pl​​​​​​​​​​​​​​ używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Nowość w serii aparatury modułowej K60

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, firma Schneider Electric oferuje kompletną ofertę aparatury modułowej serii K60 dla budownictwa mieszkaniowego, poszerzoną o wyłączniki nadprądowe o prądzie znamionowym 63A (nr ref. A9K01163).

Głównymi wyróżnikami produktów są:

  • niezawodne działanie,
  • sprawny montaż,
  • pewność umocowania przewodów.

Aparatura modułowa serii K60 znakomicie sprawdza się przy wykonywaniu instalacji elektrycznych zarówno na potrzeby pojedynczych domów jednorodzinnych, jak i w blokach mieszkalnych.

Seria K60 charakteryzuje się szerokim zakresem oraz funkcjonalnością, które pozwalają na zastosowanie również w przypadku bardziej wymagających, nowoczesnych instalacji elektrycznych. Produkty dopracowane są konstrukcyjnie, dzięki czemu czas montażu jest bardzo krótki. Poszczególne aparaty dopasowane są kształtem, wyglądem oraz standardem połączenia, a podwójne, dolne zaciski szynowe/windowe pozwalają na wzajemne oszynowanie aparatury. Dodatkowym plusem jest to, iż zaciski są karbowane, co przekłada się na pewność mocowania przewodów.

Sprzęty, które są powszechnie stosowane w gospodarstwach domowych takich jak pralki czy płyty indukcyjne, są przykładami urządzeń, które podczas uszkodzeń mogą powodować pojawienie się odkształconego prądu upływu. Z tego powodu do zabezpieczenia obwodów je zasilających zaleca się zastosować wyłączniki różnicowoprądowe typu A. Wyłączniki tego typu są przeznaczone do stosowania w instalacjach zasilających urządzenia wyposażone w układy prostownicze czy 1-fazowe przemienniki częstotliwości.

clipboard-20190927-153111.jpeg

Wyłącznik różnicowoprądowy IDK-25-2-30-A 25A 2-biegunowy 30mA typ A, ref. A9Z01225

Obwody elektryczne zasilające łazienki, sauny, kotłownie czy obwody komputerowe bardzo często są zabezpieczane indywidualnie i wykonywane jako oddzielne od pozostałej instalacji elektrycznej. W tego typu obwodach znakomicie sprawdzają się wyłączniki kombinowane (różnicowoprądowe z członem nadprądowym). Pozwalają w wygodny sposób tworzyć obwody dedykowane, zapewniając przy tym wygodę montażu i przejrzystość instalacji.

 

clipboard-20190927-153111_2.jpeg

Wyłączniki kombinowane, 2-biegunowe 30mA, charakterystyka B, typ A, ref. A9D23610

W przypadku konieczności przeprowadzenia remontu instalacji, jej konserwacji lub sprawdzenia, istnieje potrzeba rozłączenia izolacyjnego instalacji od zasilania. W tym celu stosowane są rozłączniki izolacyjne instalowane w rozdzielnicy.

 

clipboard-20190927-153221.jpeg

 

Rozłącznik izolacyjny SW-63-3 63A 3-biegunowy ref. A9S62363

Wszystkie wyżej wymienione aparaty są częścią serii K60 firmy Schneider. Pełen zakres aparatury modułowej serii K60 przedstawiony jest w poniższej tabeli:

clipboard-20190927-153559.jpeg

 

Pobierz ulotkę