Nie masz jeszcze konta?

Produkty

 

 

Grodno S.A. jest dostawcą kompleksowych i unikalnych w skali kraju rozwiązań budynkowych, a także  czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku.

Spółka świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu.

Głównym profilem działalności Grodno S.A. jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.

Grodno S.A. jest polską  firmą rodzinną, która w 2020 r. obchodzi 30-lecie swojej działalności.

Obszary działalności

Działalność spółki Grodno obejmuje następujące obszary:

 • dystrybucja materiałów elektrotechnicznych,
 • audyt i inżynieria oświetlenia,
 • rozwiązania dla przemysłu,
 • fotowoltaika,
 • klimatyzacja i wentylacja HVAC,
 • zabezpieczenia i niskie prądy.

Sieć sprzedaży

Grodno S.A. dysponuje jedną z najbardziej rozbudowanych sieci sprzedaży wśród niezależnych dystrybutorów materiałów elektrotechnicznych. Składa się na nią 88 punktów handlowych (w tym 13 franczyzowych, 9 spółki zależnej Bargo i 7 spółki zależnej Magma), które są zlokalizowane na terenie całej Polski. Wszystkie punkty sprzedaży zaopatrywane są przez nowoczesne centrum magazynowe mieszczące się w Małopolu (woj. mazowieckie). Zamówienia są tam operowane na podstawie systemu informatycznego, który umożliwia dystrybucję towarów w konkurencyjnym czasie 24 godzin.

Wartości

Elementem cechującym Grodno S.A. jest najwyższa jakość produktów i usług, możliwa dzięki bogatemu know-how, zdobytemu w ciągu 30 lat działalności. W tym czasie Spółka wykształciła też swoje główne wartości, którymi kierują się wszyscy pracownicy. Są nimi: uczciwość, wysoka jakość, zaufanie, pracowitość, elastyczność i rozwój.

Klienci

Grodno S.A. obsługuje szeroki profil klientów, zarówno poprzez platformę B2C, jak i B2B. Konsumentami spółki są firmy instalacyjno-elektryczne, przemysłowe (służby utrzymania ruchu, zakłady produkcyjne), dystrybucyjne (hurtownie, sklepy, składy budowlane), obiekty wielkopowierzchniowe (magazyny, sieci handlowe, biurowce, hotele) oraz klienci indywidualni.

Od początku działalności, celem Grodna jest indywidualne i elastyczne podejście do potrzeb klientów, owocujące wieloletnimi i przejrzystymi relacjami.

Spółka prowadzi dla klientów bezpłatne szkolenia z zakresu fotowoltaiki, oświetlenia, sterowania oświetleniem, zabezpieczeń, automatyki, programowania sterowników, instalacji inteligentnych i wielu innych.

Strategia i główne kierunki rozwoju

Strategia Grodno S.A. przewiduje dalszą budowę pozycji jako jednego z liderów polskiej branży rozwiązań elektrotechnicznych, oświetleniowych i fotowoltaicznych. Misją firmy jest dostarczenie kompleksowych i unikalnych w skali kraju rozwiązań budynkowych w oparciu o bogaty know-how i wieloletnie doświadczenie.

Głównymi kierunkami rozwoju całej Grupy Grodno są:

 1. Rozwój sieci dystrybucji poprzez:
 • konsolidację rynku i akwizycje dobrze prosperujących podmiotów z branży,
 • udział w nowo utworzonych spółkach zależnych,
 • rozwój modelu franczyzowego,
 1. Rozwój oferty asortymentowej
 2. Rozwój usług w zakresie audytów, projektowania, wykonywania i serwisu.
 3. Rozwój nowoczesnych kanałów dystrybucji B2B
 4. Rozwój oraz optymalizacja procesów zarządzania w obszarach logistyki i kontrolingu
 5. Rozwój usług logistycznych dla podmiotów z sektora e-handlu
 6. Efektywniejsze wykorzystanie nieruchomości Grupy Kapitałowej Grodno

Fegime

Grodno S.A. należy do międzynarodowej grupy firm z branży elektrotechnicznej Fegime, która zrzesza 19 krajów z 250 niezależnymi hurtowniami elektrycznymi. Celem grupy jest połączenie siły średnich przedsiębiorstw z korzyścią dla ich członków, klientów i dostawców. Fegime działa jako międzynarodowy generator biznesowy, oferując unikatowe podejście do rynku oparte na bliskości i zaufaniu. Łączy ono doświadczenie grupy z elastycznością, zwinnością i godną pozazdroszczenia obsługą każdego hurtownika zrzeszonego w grupie. ‘Jesteśmy przekonani, że związek naszych niezależnych, rodzinnych firm członkowskich sprawia, że ​​każdy z nich staje się silniejszy i zyskuje władzę.’ (www.fegime.com)