Nowość od Signify – żarówki LED Philips klasy A

Żarówka żarówce nie równa – nawet gdy mowa wyłącznie o żarówkach LED. Wszystkie źródła światła wykonane w tej technologii pochłaniają znacznie mniej energii niż żarówki konwencjonalne, co nie znaczy, że powinniśmy się na tym zatrzymać. Dysponujemy obecnie technologią, dzięki której żarówki LED mogą być o 60% bardziej energooszczędne od większości standardowych żarówek LED dostępnych w sklepach. Właśnie tego rodzaju produkty pojawiły się właśnie w ofercie Signify.

Branża oświetleniowa w obliczu zmian – nowe etykiety energetyczne, transformacja w kierunku LED

Unia Europejska nieustannie poszukuje rozwiązań, które pozwolą krajom członkowskim ograniczyć emisję CO2 i tym samym zmniejszyć wpływ lokalnych gospodarek na zmiany klimatyczne. Najprostszym sposobem na redukcję zużycia energii jest wymiana oświetlenia na LED. Stąd decyzja Komisji Europejskiej o wycofaniu kolejnych nieenergooszczędnych źródeł światła i wprowadzeniu nowych, czytelniejszych etykiet energetycznych. Zmiany wchodzą w życie 1 września 2021 roku.

Lampy i oprawy przemysłowe

Wybieramy oprawy przemysłowe. Jaką technologię wybrać? Na jakie parametry zwracać uwagę? Niełatwo jest oświetlić halę przemysłową lub magazyn. Liczy się nie tylko wykorzystana technologia, ale także kształt i rozmieszczenie opraw.

Interact pro - system inteligentnego, bezprzewodowego sterowania oświetleniem dedykowany dla małych i średnich firm.

Philips Lighting, obecnie Signify wprowadza na rynek oświetleniowy rewolucyjny system sterowania i monitorowania oświetlenia, wykorzystujący bezprzewodową technologię komunikacji oraz oprogramowanie działające w chmurze.

W jaki sposób światło poprawia nastrój

W okresie jesienno-zimowym, prawie wszyscy doświadczamy wahania nastrojów. Wyniki licznych badań naukowych pokazują, że okres jesiennej chandry jest związany ze znacznie zmniejszoną ilością światła dziennego. Badania wskazują również, że rośnie liczba ludzi podatnych na sezonowe ograniczenia światła dziennego.

• ...