Serwis www.elektroklub.pl​​​​​​​​​​​​​​ używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Nie masz jeszcze konta?

Aktualności

 • Dobezpieczanie ograniczników przepięć

  Dobezpieczanie ograniczników przepięć

  Ograniczniki przepięć (SPD) wymagają zastosowania urządzeń zabezpieczających (termicznych i zwarciowych) popularnie zwanych dobezpieczeniem, które muszą być skoordynowane z SPD, aby zapewnić niezawodne działanie.

 • Instalacje fotowoltaiczne a ochrona przeciwpożarowa

  Instalacje fotowoltaiczne a ochrona przeciwpożarowa

  Z dniem 19.09.2020 r. została zmieniona ustawa Prawo budowlane (Dz.U. 2020 poz. 471). Zmiana dotyczyła instalacji fotowoltaicznych o mocy zainstalowanej powyżej 6,5 kW. Wprowadzony został obowiązek uzgodnienia z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych projektu instalacji. Uzgodnienie odnosi się do zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej. Ponadto wprowadzono obowiązek zawiadomienia organów Państwowej Straży Pożarnej o wykonaniu instalacji fotowoltaicznej.

 • Dlaczego zasilanie bezprzerwowe powinno znaleźć się w ofercie każdego elektryka?

  Dlaczego zasilanie bezprzerwowe powinno znaleźć się w ofercie każdego elektryka?

  Niezawodne zasilanie od dawna stanowi przedmiot troski firm i właścicieli domów, a szybko zmieniające się w czasie pandemii otoczenie gospodarcze i środowiskowe sprawiły, że potrzeba ta nabrała priorytetowego znaczenia.

 • Nowa koncepcja urządzeń KNX

  Nowa koncepcja urządzeń KNX

  Automatyka inteligentnych budynków może dać z siebie najwięcej, kiedy jest prosta. Nowe aktory SpaceLogic KNX od Schneider Electric są tego urzeczywistnieniem. Wprowadzają najnowocześniejsze, a jednocześnie intuicyjne funkcje do budynków mieszkalnych oraz małych i średnich obiektów komercyjnych.

 • Zasilanie awaryjne i ciągłość działania

  Zasilanie awaryjne i ciągłość działania

  Ciągłość działania: w jaki sposób elektrycy mogą zachęcać klientów komercyjnych do stosowania zasilania awaryjnego?