Slider_A9K
Pobierz app
Philips fanpage
akcja inwestycja
SEP
Realizacje
Kalkulator korzyści
Asfora
Dlaczego warto wybrać światło LED?
2016-07-07

Dlaczego warto wybrać światło LED?

Technologia LED tworzy niesamowite szanse na piękne, energooszczędne światło w każdym domu. Coraz więcej osób odkrywa, w jaki sposób mogą wprowadzić za pomocą właściwego światła ciepło i głębię do każdego pomieszczenia, tworząc odpowiedni nastrój do odpoczynku i dobre warunki do pracy.

Jakość światła

Odpowiednie światło to prawdziwe kolory. Mierzymy jakość światła patrząc na to jak żarówka oddaje kolory otaczających nas przedmiotów w porównaniu do światła dziennego. Ta miara nazywa się współczynnikiem oddawania barw (CRI).

Im wyższa wartość, tym bardziej naturalnie widzimy kolory. Źródła światła Philips LED mają CRI powyżej 80, czyli wartość bliską naturalnemu światłu. Dlatego też kolory są żywe i wyraźne.

Długa żywotność

Ponieważ źródła światła LED wytrzymują do 10 razy dłużej niż żarówki halogenowe, będziesz mógł cieszyć się latami oświetleniem, które działa bez żadnych problemów. LEDy są wynikiem lat badań i doświadczenia oraz użycia najlepszych materiałów i procesów produkcyjnych. To znaczy, że wystarczy je wkręcić aby zapomnieć o wymianie i płaceniu za nowe żarówki co rok. Źródła światła Philips LED są bezpieczne, trwałe i ekonomiczne.

Oszczędność energii

Oświetlenie LED jest aż do 5 razy bardziej wydajne niż większość żarówek halogenowych i działa 10 razy dłużej niż tradycyjne żarówki. Źródła światła Philips LED mają żywotność aż do 20 000 godzin, co znaczy że gdy są zapalone średnio przez 3,5 godziny dziennie, wymiana żarówki czeka Cię dopiero za 15 lat. Dodatkowo LEDy zużywają około 80% mniej energii niż tradycyjne żarówki, więc szybko odczujesz różnicę w swoich rachunkach za prąd. A jako że źródła światła Philips LED działają lepiej niż wiele podobnych źródeł światła LED o tej samej mocy i kolorze światła, dostajesz lepsze oświetlenie przy takim samym zużyciu energii.

Ciepłe, przyjemne światło

Kolor światła żarówki jest zazwyczaj podawany jako „temperatura barwowa” w jednostkach zwanych Kelwinami (K). Na przykład temperatura 2200K to ciepła, przyjemna poświata, a 2700K to bardziej energetyczne, białe światło. Temperatury powyżej 5000 K to już niebieskawa biel i nazywane są zimnymi kolorami. Oświetlenie Philips LED jest dostępne w różnych barwach, a wartość ta jest zawsze w przejrzysty sposób podana na opakowaniu.

Natychmiastowy start<?h2>

Lampy LED dają światło od samego początku. Nie musisz czekać aż żarówka będzie stopniowo się rozjaśniać jak w starszych typach świetlówek energooszczędnych. Nie ma też irytującego migotania, które pojawiało się przy świetlówkach. Lampa LED osiąga optymalną jasność szybciej niż jesteś w stanie to zauważyć.

Przyjazne środowisku

W przeciwieństwie do świetlówek zawierających rtęć, żarówki LED nie wymagają specjalnego traktowania gdy poddajesz je recyklingowi, ponieważ nie wpływają negatywnie na środowisko.

 

Poznaj źródła światła oferowane przez Philips Lighting - sprawdź!

Inne artykuły Philips

Czytaj artykuły tej samej kategorii

Planujesz inwestycje?
sprawdź, ile możesz zyskać!