Slider_A9K
Pobierz app
Philips fanpage
akcja inwestycja
SEP
Realizacje
Kalkulator korzyści
Asfora
Oświetlenie Philips GreenPower LED
2019-04-22

Oświetlenie Philips GreenPower LED

Koncern Signify zaprezentował nową koncepcję dotyczącą szklarniowego kompaktowego oświetlenia sufitowego górnego w ramach portfolio Philips GreenPower LED. Kompaktowy, pasywnie chłodzony system oświetlenia sufitowego górnego LED stanowi dedykowany zamiennik dla oświetlenia zrealizowanego w oparciu o wysokoprężne lampy sodowe HPS, który kompatybilnie wpasowuje się w istniejące instalacje elektryczne HPS oraz konstrukcje kratownicowe szklarni.

Głównym celem wprowadzanego rozwiązania oświetleniowego jest ułatwienie producentom szklarniowym przejścia na oświetlenie LED, jako sposobu na zwiększenie wydajności ich upraw lub ograniczenie zużycia energii na szklarni.

W porównaniu ze światłem HPS o mocy 1000 W kompaktowe oświetlenie sufitowe górne Philips GreenPower LED produkuje taką samą ilość światła zużywając o 40% mniej energii i wytwarzając bardzo niewiele ciepła radiacyjnego. Pozwala to ogrodnikom bardziej niezależnie sterować temperaturą i doświetlaniem, a tym samym – efektywniej kontrolować klimat panujący w szklarni. W porównaniu z kolei do światła HPS o mocy 600 W nowy energooszczędny kompakt LED produkuje 80% więcej światła, zużywając tę samą ilość energii elektrycznej, co jego konwencjonalny poprzednik.

Rys. 1. Nowy moduł kompaktowy LED bez trudu wpasowuje się w istniejące elektryczne instalacje HPS oraz konstrukcje kratownic szklarni.

Przejście na rozwiązanie LED

Wielu ogrodników poszukuje łatwego sposobu przejścia na oświetlenie LED, aby skorzystać z płynących zeń korzyści, takich jak m.in. wyższe plony, poprawa jakości upraw i zwiększona przewidywalność wysokości produkcji. Zazwyczaj idzie to w parze z życzeniem, aby cel ten zrealizować w oparciu o dotychczasowe szklarnie i system oświetleniowy montowany na istniejących kratownicach. Dlatego firma Signify pracuje nad rozwiązaniem wyróżniającym się minimalnym zasłanianiem zewnętrznego światła słonecznego oraz brakiem potrzeby aktywnego schładzania, co pozwala w pełni korzystać ze wszystkich zalet płynących z zastosowania oświetlenia sufitowego górnego LED dla szerokiej gamy światłolubnych upraw.

Rys. 2. Nowa koncepcja oświetlenia pozwala ogrodnikom na elastyczność w zwiększaniu intensywności światła albo na poszerzenie doświetlanego obszaru uprawy przy takim samym bądź mniejszym poborze energii elektrycznej

 

Nowe moduły kompaktowe LED

Nowy moduł kompaktowy LED jest opracowywany tak, aby bez trudu wpasowywał się w istniejące elektryczne instalacje HPS oraz konstrukcje kratownic szklarni, ułatwiając ogrodnikom przejście od HPS do oświetlenia górnego diodowego w systemie Full LED lub też stworzenie rozwiązania hybrydowego łączącego oba systemy oświetleniowe. Koncepcja ta pozwala ogrodnikom na elastyczność w zwiększaniu intensywności światła dla konkretnej uprawy albo – alternatywnie – na poszerzenie doświetlanego obszaru uprawy przy takim samym bądź mniejszym poborze energii elektrycznej jak uprzednio.

Jako rozszerzenie istniejącego programu Philips GreenPower LED toplight, komercyjne wprowadzenie na rynek kompaktowego oświetlenia górnego sufitowego Philips GreenPower LED planowane jest na jesień 2019.

Signify


Signify jest światowym producentem oświetlenia dla profesjonalistów i konsumentów, także w dziedzinie oświetleniowego Internetu Rzeczy. Oferuje m.in. produkty marki Philips, zintegrowane systemy oświetleniowe Interact, a także usługi bazujące na zebranych danych. W roku 2018 firma odnotowała sprzedaż na poziomie 6,4 miliarda euro, zatrudniając około 29 000 pracowników w 70 krajach.


Źródło pochodzenia: Magazyn Elektrosystemy oraz Elektrosystemy.pl – interaktywny portal internetowy.

Czytaj artykuły tej samej kategorii

Planujesz inwestycje?
sprawdź, ile możesz zyskać!