Slider_A9K
Urządzenia Pomiarowe Schneider Electric | Elektroklub
2019-03-22

Urządzenia Pomiarowe Schneider Electric | Elektroklub

Oferta urządzeń pomiarowych Schneider Electric – zobacz nowości!

W pracy każdego elektryka niezbędne są urządzenia, które umożliwiają szybki i dokładny pomiar parametrów instalacji elektrycznych lub urządzenia zasilanego napięciem elektrycznym bez ryzyka wystąpienia błędu pomiarowego. Schneider Electric wychodząc naprzeciw potrzebom klientów rozszerzył ofertę urządzeń pomiarowych o zaawansowany multimetr cyfrowy oraz miernik cęgowy.

Charakterystyka nowych urządzeń pomiarowych.

Prezentowany multimetr cyfrowy jest uniwersalnym narzędziem pomiarowym umożliwiającym pomiar wielkości elektrycznych oraz temperatury. Miernik dostarczany jest w standardzie
z przewodami pomiarowymi, sondą temperaturową oraz baterią. Duży, czytelny wyświetlacz z funkcją podświetlenia pozwala na wygodny i szybki odczyt mierzonych parametrów. Gumowy pokrowiec zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed wilgocią oraz kurzem. Wbudowana latarka LED ułatwi pracę w słabo oświetlonych miejscach, natomiast wbudowany detektor kablowy pozwoli na bezdotykowe wykrywanie przewodów pod napięciem.

Funkcje pomiarowe oraz parametry multimetru (IMT23202):

• Zakres napięć DC: 0.2/2/20/200/300 V
    - Zakres napięć AC: 0.2/2/20/200/300 V
    - Prąd DC/AC: 20 mA/200 mA/10 A
    - Rezystancja: 200 Ω/2 kΩ/20 kΩ/200 kΩ/2 MΩ/20 MΩ
    - Ciągłość: tak, poniżej 100 Ω
    - Temperatura: 0...1000°C
    - Test baterii: tak, 1.5 V (AA, AAA i płaskiej) 9 V i 12 V
    - Izolacja elektryczna: IEC 61010 KAT III, 300 V
    - Zabezpieczenie: bezpiecznik 10 A
    - Zasilanie: bateria 9 V
    - Waga: ok. 290 g (z akumulatorem).

Drugą z prezentowanych nowości jest miernik cęgowy przeznaczony do pomiaru prądu stałego i zmiennego, przemiennego napięcia, rezystancji, diody i ciągłości. Cęgowa konstrukcja miernika pozwala na szybki pomiar prądu i napięcia w miejscach gdzie dostęp do zacisków jest utrudniony. Obudowa miernika została zaprojektowana do pracy w trudnych warunkach i zabezpiecza urządzenie pomiarowe przed upadkami oraz wstrząsami. W zestawie z miernikiem dostarczane
są również przewody pomiarowe oraz baterie. Duży czytelny wyświetlacz z funkcją HOLD zapewnia szybki i wygodny odczyt mierzonych parametrów.

Urządzenie znajdzie zastosowanie przy pomiarach w obszarach komercyjnych, przemysłowych oraz mieszkaniowych w aplikacjach takich jak: rozdzielnice mocy, skrzynki przyłączeniowe, badanie silników AC/DC, pomiary elektryczne na obciążeniach nieliniowych.

Funkcje pomiarowe oraz parametry miernika (IMT23214):

- Zakres napięcia DC: 0.2/2/20/200/600 V
- Zakres napięcia AC: 2/20/200/600 V
- Prąd AC: 2/20/200/600 A
- Rezystancja 200 Ω/2 kΩ/20 kΩ/200 kΩ/2 MΩ/20 MΩ
- Ciągłość: tak, poniżej 30 Ω
- Kontrola diod: ok. 1,5 V
- Izolacja elektryczna: IEC 61010 Cat III, 600 V
- Moc: ogniwa guzikowe 3 V, 2 szt
- Waga: ok. 160 g (z baterią).

Kompletna oferta urządzeń pomiarowych Schneider Electric została zaprojektowana z myślą o profesjonalistach oraz użytkownikach domowych. Znajdą zastosowanie u elektryków, elektromonterów, pracowników utrzymania ruchu, konserwatorów instalacji elektrycznych oraz specjalistów aplikacji HVAC

Urządzenia pomiarowe te znajdziesz u naszych dystrybutorów oraz w katalogu nagród Elektroklub.

Sprawdź nagrody

Inne artykuły Schneider Electic

Czytaj artykuły tej samej kategorii

Planujesz inwestycje?
sprawdź, ile możesz zyskać!