Slider_A9K
Pobierz app
Philips fanpage
akcja inwestycja
SEP
Realizacje
Kalkulator korzyści
Asfora
Signify: inteligentne oświetlenie dla biurowca Skanska
2019-02-26

Signify: inteligentne oświetlenie dla biurowca Skanska

Koncern Signify dostarczył inteligentne oświetlenie bazujące na koncepcji Human Centric Lighting do biurowca Spark C firmy Skanska, pierwszego z trzech budowanych przez tę firmę na warszawskiej Woli, oddanego już do użytku budynku.

Kompleks biurowy został stworzony z myślą o wygodzie, efektywności i przede wszystkim zdrowiu i dobrym samopoczuciu jego użytkowników. Dbałość o każdy detal została doceniona – jako pierwszy budynek w Europie Środkowo-Wschodniej, spełnia on rygorystyczne normy certyfikatu WELL Building Standard.

System certyfikacji WELL Building Standard został opracowany przez International WELL Building Institute. To pierwszy na świecie standard, który przyznawany jest wyłącznie na podstawie kryteriów dbałości o zdrowie i samopoczucie użytkowników budynków.

 

Spark to najbardziej innowacyjny biurowiec w Polsce, który jeszcze w tym roku otrzyma certyfikat WELL. Jednym z obszarów, który został poddany certyfikacji było oświetlenie. Dzięki wsparciu ekspertów z Signify, udało nam się zaprojektować biuro, w którym oświetlenie dopasowuje się do potrzeb pracowników. Z jednej strony spełnia wymagania techniczne związane np. z ilością i barwą dostępnego świata, z drugiej dzięki integracji z naszym systemem Connected by Skanska, można nim indywidualnie sterować z poziomu smartfona. System oferuje ponadto dwa poziomy udogodnień – ogólne budynkowe, dostępne dla wszystkich pracowników budynku i gości, a także indywidualnie, dopasowane do danej powierzchni biurowej – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający w spółce biurowej Skanska.

Signify został wybrany przez firmę Skanska jako partner i wykonawca projektu. Cała koncepcja oświetlenia budynku została wypracowana w procesie ko-kreacji, w której brały udział obie firmy. Ich przedstawiciele spędzili wiele godzin na tworzeniu projektu, jak najbardziej skupionego wokół człowieka – tak aby wszystko, w tym również światło, wspierało przyszłych pracowników w dobrym samopoczuciu i zdrowiu podczas ich codziennej pracy.

Oświetlenie w biurowcu Spark zapewnia maksymalne wykorzystanie światła naturalnego i współgra z cyklem dobowym człowieka, dopasowując się do pory dnia. System oświetleniowy został zintegrowany z autorskim systemem Connected by Skanska. Dzięki temu pracownicy mogą dostosowywać oświetlenie do swoich potrzeb z poziomu aplikacji w smartfonie, a zarządcy budynków na bieżąco monitorować zużycie energii. Wśród nowości oświetleniowych znalazły się także oprawy LED wykonane w druku 3D na specjalne zamówienie.

 

Źródło pochodzenia: Magazyn Elektrosystemy oraz Elektrosystemy.pl – interaktywny portal internetowy.

Czytaj artykuły tej samej kategorii

Planujesz inwestycje?
sprawdź, ile możesz zyskać!