Slider_A9K
Pobierz app
Philips fanpage
akcja inwestycja
SEP
Realizacje
Kalkulator korzyści
Asfora
Easy UPS z serii SRV firmy Schneider Electric
2019-02-26

Easy UPS z serii SRV firmy Schneider Electric

UPS to urządzenie gwarantujące podwójną ochronę – oprócz funkcji standardowej listwy przeciwprzepięciowej, zapewnia nieprzerwaną pracę urządzeń elektronicznych w przypadku przerw w zasilaniu. Firma Schneider Electric wprowadziła na rynek trzy nowe modele UPS, przeznaczone dla potrzeb różnych środowisk.

 

Jednofazowy zasilacz Easy UPS z serii BV w technologii line interactive to rozwiązanie przeznaczone dla domów i małych firm. Jego elastyczna konstrukcja pozwala na jednoczesne zasilanie urządzeń o niskim zapotrzebowaniu na energię (modemy, routery, sprzęt VOIP), ale także tych o dużej konsumpcji (komputery stacjonarne, konsole do gier). Funkcja AVR – automatycznej regulacji napięcia – pozwala na korektę skoków napięć i przepięć do bezpiecznych poziomów. Urządzenia mają funkcję autodiagnostyki, dzięki której użytkownik otrzymuje informacje o aktualnym stanie akumulatora. Niewielkie wymiary modelu BV (9.25 x 16.05 x 30.5 cm) umożliwiają instalację na przykład pod biurkiem.

Easy UPS SRV

Zasilacz Easy UPS z serii SRV dedykowany jest małym i średnim przedsiębiorstwom. Ma wyższy poziom mocy, której wartość, w zależności od wersji (1, 2, 3, 6 lub 10) waha się od 1 000 do 10 000 VA. Dzięki odpowiedniej współpracy z generatorem seria SRV zapewnia czyste, stabilne zasilanie odbiorów nawet podczas dłuższych przerw zasilania sieciowego. Zasilacz jest odporny na ewentualne własne awarie – dzięki wbudowanemu automatycznemu i ręcznemu obejściu. Urządzenia UPS z serii SRV posiadają wbudowane porty komunikacyjne, które dają możliwość aktualizacji oprogramowania firmware w miejscu instalacji. Zasilacze z tej serii mają także możliwość pracy w trybie ECO, który pozwala na skonfigurowanie zakresu regulacji napięcia wejściowego i jego modyfikację za pomocą wyświetlacza LCD.

 

Easy UPS 3S

Easy UPS 3S o mocy od 10 000 VA do nawet 40 000 VA przeznaczony jest dla bardziej wymagających środowisk. Produkt charakteryzuje się wytrzymałą konstrukcją, szerokim zakresem wartości napięcia wejściowego, maksymalną temperaturą pracy wynosząca 40oC oraz niewielkimi rozmiarami. Sprawność urządzenia sięga 96% w trybie podwójnej konwersji. W trybie oszczędzania energii Easy UPS 3S osiąga nawet 99% sprawności.

Wśród innych cech zasilacza można wymienić: powłokę konforemną, która zapewnia ochronę w trudnych warunkach, łatwość wymiany filtra przeciwpyłowego, bezproblemowe przeprowadzanie testu pętli, który weryfikuje działanie urządzenia, bez konieczności stosowania zewnętrznego obciążenia. Easy UPS S3 może być także zdalnie sterowany dzięki oprogramowaniu Schneider Electric EcoStruxureIT. Rozwiązanie to pozwala na monitorowanie i zarządzanie sytuacją w firmie za pośrednictwem chmury (przy zakupie opcjonalnej karty SNMP).

Wszystkie modele zasilaczy Schneider Electric posiadają 2-letnią gwarancję producenta.

Źródło pochodzenia: Magazyn Elektrosystemy oraz Elektrosystemy.pl – interaktywny portal internetowy.

Czytaj artykuły tej samej kategorii

Planujesz inwestycje?
sprawdź, ile możesz zyskać!