Pobierz app
akademia elektryka
Philips fanpage
akcja inwestycja
SEP
Realizacje
Kalkulator korzyści
Asfora
Telekomunikacyjne skrzynki mieszkaniowe w oparciu o obudowy Pragma i Mini Pragma
2018-04-13

Telekomunikacyjne skrzynki mieszkaniowe w oparciu o obudowy Pragma i Mini Pragma

Schneider Electric rozszerzył ofertę obudów do rozdziału energii serii Pragma i Mini Pragma
o obudowy teletechniczne (rys. 1a i 1b). Obudowy tego typu znajdują zastosowanie przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym. Jako telekomunikacyjne skrzynki mieszkaniowe mogą stanowić część instalacji telekomunikacyjnej, w którą powinny być wyposażone budynki mieszkalne wielorodzinne, budynki zamieszkania zbiorowego i budynki użyteczności publicznej.

 

 

 

       

                                   

Obudowy Pragma i Mini Pragma powstały z myślą o nowych i modernizowanych instalacjach w budownictwie mieszkaniowym. Przeznaczone są do montażu natynkowego (Pragma) oraz podtynkowego (Pragma i Mini Pragma) w ścianach murowanych lub gipsowo-kartonowych.
Wersja multimedialna obudów jest najlepszym rozwiązaniem do wszelkich rozwiązań niezwiązanych z rozdziałem energii jak instalacje teletechniczne czy alarmowe. Obudowy standardowo wyposażone są w szynę DIN (w wersji 3-rzędowej) i uniwersalną płytę montażową. Dopełnieniem całości jest bogata, przemyślana oferta osprzętu, który w połączeniu z obudowami pozwala na szybkie i komfortowe wykonanie multimedialnego centrum każdego mieszkania czy domu.

 

Zakres akcesoriów obejmuje:


1) Uchwyt śrubowy umożliwiający zamocowanie komponentów montowanych śrubowo. Całość może być osadzona na płycie przez zatrzaśnięcie. Zestaw zawiera
2 sztuki uchwytów (rys. 2a).
2) Uchwyt uniwersalny do szybkiego, beznarzędziowego przymocowania komponentów do płyty. Regulacja w zakresie 25 – 85 mm. Zestaw zawiera 2 sztuki uchwytów (rys. 2b).
3) Uchwyt kablowy pozwalający na uporządkowanie przewodów prowadzonych wewnątrz rozdzielnicy. Zestaw zawiera 5 sztuk (rys. 2c)
4) Uchwyt gniazda RJ45 będący podstawą gniazda RJ45 S-ONE wyposażoną w obrotowy wskaźnik do wyboru aplikacji i naklejki opisowe do wskazania pomieszczenia (rys. 2d).

 

                

                                 

                       

 

           

Dopasowanie obudów multimedialnych pod względem wzornictwa z obudową rozdziału energii pozwala na najlepszy montaż pod względem estetyki i technologii. Multimedialne obudowy mogą być zainstalowane obok rozdzielnicy elektrycznej, gwarantując bardzo dobry efekt końcowy (rys. 3a i 3b).

Spis ilustracji:
Rys. 1 Nowe obudowy mulitmedialne serii Mini Pragma (a) orazi Pragma (b)
Rys. 2 Zestaw akcesoriów montażowych do obudów multimedialnych: a) uchwyt śrubowy b) uchwyt uniwersalny c) uchwyt kablowy d) uchwyt gniazda RJ45 S-ONE
Rys. 3 Wzajemne dopasowanie obudów do rozdziału energii i obudów multimedialnych Mini Pragma (a) i Pragma (b), pozwala uzyskać znakomity efekt końcowy.

 Dowiedz się więcej

Inne artykuły Schneider Electic

Czytaj artykuły tej samej kategorii

Planujesz inwestycje?
sprawdź, ile możesz zyskać!
Pobierz bezpłatną
aplikację Elektroklub!
Zgranij 150 pkt!