Pobierz app
akademia elektryka
Philips fanpage
akcja inwestycja
SEP
Realizacje
Kalkulator korzyści
Asfora
Wyłączniki kompaktowe do zabezpieczania instalacji elektrycznych
2017-08-21

Wyłączniki kompaktowe do zabezpieczania instalacji elektrycznych

Wyłączniki kompaktowe CVS to ekonomiczne rozwiązanie zabezpieczania instalacji
w mieszkaniach oraz budownictwie powszechnym i przemysłowym. Posiadają zdolność wyłączeniową 36 kA przy 415 VAC i są dostępne w dwóch wersjach wymiarowych: jedna dla wyłączników 100-250A oraz druga dla wyłączników 400-630A. Doskonałe parametry techniczne wraz z wysoką jakością wykonania powodują, że wyłączniki są bezkonkurencyjne w zakresie ochrony instalacji i przewodów przed zwarciami i przeciążeniami. Wyłączniki posiadają regulowane charakterystyki czasowo-prądowe. Pozwala to na dopasowanie wyłącznika do potrzeb instalacji, a także umożliwia zapewnienie selektywności zabezpieczeń.

 

MONTAŻ

Możliwość montażu wyłącznika na płycie, a także przyłącza z przodu, przyłącza kablowe oraz zaciski oczkowe pozwalają na łatwiejsze zastosowanie wyłącznika w zabezpieczaniu instalacji elektrycznych. Kompletny zestaw akcesoriów elektrycznych i mechanicznych: napędy obrotowe, przedłużone, wyzwalacze, bariery izolacyjne pozwalają dostosować produkt do potrzeb instalatora i użytkownika. Wszystkie akcesoria dla wyłączników CVS są zgodne z akcesoriami stosowanymi w serii NSX. Serie NSX i CVS charakteryzują się takimi samymi wymiarami zewnętrznymi, rozstawami śrub montażowych i przyłączy. Dzięki temu stosowanie wyłączników CVS staje się bardziej uniwersalne.

DODATKOWE FUNKCJE

Wyłącznik EasyPact CVS posiada wskaźnik stanu styków głównych, co pozwala zidentyfikować przyczynę wyzwolenia wyłącznika, wskazuje czy wyzwolenie nastąpiło z powodu zakłóceń pracy instalacji, czy też wystąpiło ręczne wyzwolenie wyłącznika. Funkcja ta jest przydatna przy diagnozowaniu stanu instalacji, pozwala na szybsze zidentyfikowanie problemu. Produkt posiada wersje trzy- lub czterobiegunowe, dzięki czemu daje wiele możliwości zabezpieczania instalacji elektrycznej. Wyłącznik EasyPact CVS posiada dwie wersje: aparat stacjonarny i wtykowy. W zależności od potrzeb instalacji można stosować różne wersje wyłącznika bez straty jego parametrów.

Wyłączniki dla budownictwa posiadają certyfikaty zgodności w wieloma normami. Wersja wtykowa dedykowana dla przemysłu i rynku morskiego dosiada certyfikaty zgodności CE i CCC. Dodatkowo produkty serii CVS są wykonane z tworzyw wolnych od substancji szkodliwych.

Pobierz broszurę Gdzie kupić?

Inne artykuły Schneider Electic

Czytaj artykuły tej samej kategorii

Planujesz inwestycje?
sprawdź, ile możesz zyskać!
Pobierz bezpłatną
aplikację Elektroklub!
Zgranij 150 pkt!