Slider_A9K
Pobierz app
Philips fanpage
akcja inwestycja
SEP
Realizacje
Kalkulator korzyści
Asfora
Altira - małe jest piękne i… funkcjonalne
2017-03-12

Altira - małe jest piękne i… funkcjonalne

Altira jest to system osprzętu elektroinstalacyjnego w nietypowym dla przeciętnego instalatora standardzie - 45x45 mm. Ma zastosowanie w zależności od potrzeb. Altira jest systemem uniwersalnym umożliwiający montaż podtynkowy, natynkowy, w puszkach podłogowych, kanałach elektroinstalacyjnych, panelach biurkowych oraz słupach i słupkach elektroinstalacyjnych.
W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, Altira nie ma ograniczenia do montażu na powierzchniach płaskich.

       System ten ma najlepsze zastosowanie w biurze, gdzie sprawdza się idealnie. Łączniki oświetlenia oraz rolet, ściemniacze i czujniki obecności, są montowane na ścianach w wersji podtynkowej w widocznym, łatwo dostępnym miejscu. Przejmują funkcje tradycyjnych elementów, sprawiając, że powstała kompozycja z elementami wykorzystanymi w innych miejscach jest perfekcyjnie dopasowana. Ponadto powyższe elementy występują w trzech kolorach: dwóch odcieniach białego i aluminiowym. Dodatkowo Altira posiada 18 wersji kolorystycznych ramek, co daje szeroki wachlarz doboru kompozycji.

         Rozłożenie puszek podłogowych czy słupków biurowych, a także wybór osprzętu elektroinstalacyjnego to bardzo ważna decyzja. Wybierając rozwiązania Schneidera, jest możliwy montaż puszki o 4, 6 czy 8 modułach, a w przypadku słupów (PVC lub aluminiowych) w zależności od wysokości słupka i jego wersji (jednostronny, dwustronny – OptiLine 45 lub pojedynczy, dwukrotny – Optiline 70) minimum 4 moduły. Uwzględniając takie rozwiązanie już w fazie projektowej, można przy minimalnej ilości ścian, zoptymalizować przestrzeń użytkową w biurach, a co za tym idzie zwiększyć komfort pracowników. Łatwiejszy dostęp do najważniejszych gniazd instalowanych w słupkach sprawia, że użytkownik nie musi szukać wolnego miejsca, zaś zastosowanie większej ilości gniazd powoduje, że nie jest konieczne odłączanie urządzeń innych użytkowników. Ponadto nie musimy stosować przedłużaczy, które nie zawsze komponują się z wnętrzem. Produkty OptiLine posiadają wysoką jakość wykonania, a materiały są przyjemne dla oka. Dodatkowo w ofercie można znaleźć wersje przestawne, co ma duże znaczenie przy projektowaniu przestrzeni.

      W ofercie Altiry znajdują się typowe gniazda 2P + PE w standardzie francuskim (z bolcem uziemiającym), jak również w standardzie niemieckim (tzw. gniazda SCHUKO). Można wybierać spośród rozwiązań pojedynczych, podwójnych i potrójnych, przy czym gniazda pojedyncze występują w dwóch wersjach: gniazda Rotoclip umożliwiające przestawienie podłączenia do gniazd prosto lub pod kątem 45 stopni oraz tradycyjne gniazda, do których podłączanie jest na wprost. Zaletą gniazd Rotoclip jest to, że pod jedną referencją znajdują się dwa produkty. Natomiast w gniazdach podwójnych i potrójnych podejście jest ustawione pod kątem 45 stopni. Dodatkowo w ofercie występują warianty z podświetleniem. Z każdego rodzaju gniazd, możemy wybrać gniazda kodowane, do których można podłączyć się w momencie, gdy jesteśmy w posiadaniu specjalnego klucza (nakładanego na wtyczkę). Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zabezpieczyć obwody przez niepożądanym użyciem (na przykład gniazda zamontowane w sklepie) lub dodatkowo zabezpieczyć obszar (jak na przykład pokoik dla dzieci). Warto podkreślić, że gniazda DATA firmy Schneider Electric, mogą występować w kilku wariantach kolorystycznych. Dla gniazd pojedynczych jest to kolor czerwony oraz biały, a dla gniazd podwójnych i potrójnych: czerwony, żółty, zielony i niebieski. Różnorodność kolorów pomaga w łatwy sposób oznaczyć, które gniazda mogą być użytkowane przez odpowiednie osoby i w razie potrzeby, można szybko interweniować.

     Zmiany w dziedzinach IT zachodzą tak szybko, że producenci osprzętu elektroinstalacyjnego, często nie są w stanie nadążyć za nimi. Dzięki zapałowi
i nowoczesnemu podejściu inżynierów firmy Schneider Electric, jesteśmy w stanie zaoferować szeroki wachlarz wyboru. W ofercie znajdują się gniazda telefoniczne (RJ12), informatyczne (RJ45), radiowo-telewizyjne (R,TV i SAT) oraz gniazda audio.  Ciekawostką jest pionierskie podejście do gniazd RJ45. Firma Schneider Electric oferuje gniazda w wykonaniu pojedynczym i podwójnym, w kolorze białym, białym polarnym oraz aluminiowym. Wykonanie w kategoriach 5e (100MHz), 6 (250MHz) oraz najnowszym 6A (500MHz), w wersji UTP (nieekranowane), FTP oraz STP (ekranowane).

     System Altira oferuje także wsparcie systemowi KNX.  Jest to doskonałe rozwiązanie do zarządzania lokalami usługowymi lub powierzchniami biurowymi.  Oferta Altiry jest w stanie zaspokoić najwyższe wymagania stawiane przez projektantów pod względem estetycznym, jak i użytkowym.

    Warto także wspomnieć o tym, że osprzęt elektroinstalacyjny Altira oferuję powłokę antybakteryjną. Dodanie do materiału jonów srebra, sprawia, że produkty są chronione przed przenoszeniem się zarazków i bakterii. W ciągu 24 godzin 99,9% bakterii znika. Dzięki temu rozwiązaniu Altira może być zastosowana wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie najwyższych standardów higieny jak na przykład: szpitale, kuchnie, toalety czy też pokoik dla dziecka.

    „Małe jest piękne” i jak widać funkcjonalne, dlaczego zatem nie dać szansy systemowi Altira? Tradycyjny osprzęt jak Asfora, Sedna czy Merten przyciągają wąskie grono zainteresowanych, głównie użytkowników domostw; Altira natomiast posiada wiele użyteczności, by przyciągnąć dużo więcej osób. Charakteryzuje się wszystkim, co jest potrzebne do domu: szykiem i elegancją, jak i w połączeniu z „innym” podejściem do niektórych zagadnień (poprzez wykorzystanie produktów OptiLine) również to co jest potrzebne w takich miejscach, jak sklepy czy biura: funkcjonalnością!

Pobierz broszurę

Inne artykuły Schneider Electic

Czytaj artykuły tej samej kategorii

Planujesz inwestycje?
sprawdź, ile możesz zyskać!