Slider_A9K
Pobierz app
Philips fanpage
akcja inwestycja
SEP
Realizacje
Kalkulator korzyści
Asfora
Jak komfortowo zarządzać energią w domu?
2017-01-12

Jak komfortowo zarządzać energią w domu?

Nawet kilkuosobowa rodzina w średniej wielkości domu nie korzysta nigdy ze wszystkich pomieszczeń w tym samym czasie. Dlatego jednym z najprostszych sposobów oszczędzania energii na takich obiektach jest zmniejszenie kosztów ogrzewania/klimatyzacji tych niezajmowanych przestrzeni.

Efektywna regulacja temperatury

Już niewielka redukcja temperatury pozwala na znaczne oszczędności. Najpopularniejszy obecnie na rynku system głowic termostatycznych, choć najprostszy, jest jednocześnie najmniej precyzyjny. Względne wartości regulacji często są różne dla każdego pomieszczenia,   a nawet po wielu próbach regulacji, efekt jest mizerny.

 

Aktor grzewczy KNX Schneider Electric

Oferta przycisków z regulacją temperatury systemu KNX Schneider Electric pozwala nie tylko wygodnie sterować temperaturą w pomieszczeniach, ale także wpisuje się estetycznie w osprzęt elektroinstalacyjny. Szerokie możliwości konfiguracji przycisków i sterowanie według harmonogramów, wraz z wykorzystaniem czujników obecności Schneider Electric, pozwalają uzyskać wysoki komfort przy relatywnie niskich kosztach.

Jak wygodnie i estetycznie sterować wieloma obwodami oświetlenia ?

Różnorodność źródeł światła powoduje często znaczne skomplikowanie obwodów oświetlenia, nawet w domach. Otwarte, duże przestrzenie, z rozmaitymi punktami oświetleniowymi generują ogromne ilości przycisków, często grupowanych w długie zespoły połączone wielokrotnymi ramkami. System taki, choć prosty, daje dość ograniczone możliwości i każdorazowo wymaga indywidualnego włączania wybranych obwodów.

Aktor ściemniający KNX Schneider Electric

Systemy KNX Schneider Electric umożliwiają sterowanie oświetleniem, indywidualne i zbiorowe, które jest: zdalne, automatyczne (dostosowane do natężenia światła naturalnego) oraz manualne, zarządzane za pomocą elektronicznych przycisków, wyposażonych w ekrany dotykowe. Dostępność wszelkich konfiguracji,   a także informacji zwrotnej o załączeniu obwodów na samych przyciskach umożliwia wygodną i nowoczesną obsługę oświetlenia.

Wychodząc z domu nie musimy już sprawdzać pojedynczo, czy wyłączyliśmy światło w każdym z pomieszczeń. Oświetlenie wyłączyć może nawet system alarmowy, który automatycznie, po uzbrojeniu, wyśle stosowny komunikat do sterowników systemu KNX.

Źródło grafik produktowych: Poradnik KNX Schneider Electric

Po więcej informacji już wkrótce zaprosimy na stronę ecoxpert.pl.

Inne artykuły Schneider Electic

Czytaj artykuły tej samej kategorii

Planujesz inwestycje?
sprawdź, ile możesz zyskać!