Slider_A9K
Pobierz app
Philips fanpage
akcja inwestycja
SEP
Realizacje
Kalkulator korzyści
Asfora
Modernizacja oprawy świetlówkowej a kompatybilność MASTER LEDtube
2016-08-01

Modernizacja oprawy świetlówkowej a kompatybilność MASTER LEDtube

W rodzinie źródeł światła MASTER LEDtube dostępne są lampy właściwe dla wszystkich technicznych wariantów osprzętu zasilającego jakie można napotkać w oprawach świetlówkowych w trakcie modernizacji istniejących instalacji oświetleniowych.

Do dyspozycji są lampy MASTER LEDtube przystosowane do:

  • opraw ze statecznikami elektromagnetycznymi (EM) i zapłonnikiem, w które pracowały dotychczas świetlówki typu T8, o średnicy rury 26 mm,
  • opraw ze statecznikami elektronicznymi (HF), które pracowały dotychczas ze świetlówkami typu T5, o średnicy rury 16 mm lub świetlówkami typu T8.

Dobór odpowiedniej lampy MASTER LEDtube jest prosty. Należy kierować się następującymi zasadami.

Oprawa ze statecznikiem elektromagnetycznym – lampa MASTER LEDtube z jednym paskiem

Rodzaj statecznika w oprawie łatwo rozpoznać po obecności zapłonnika. Jest on charakterystyczny wyłącznie dla opraw ze statecznikiem elektromagnetyczym (EM). W oprawach zamkniętych zapłonnik jest na ogół umiejscowiony pod świetlówkami, a w oprawach otwartych, tzw. belkach świetlnych, pod świetlówką lub na bok oprawy.

W oprawie z zapłonnikiem, a więc także ze statecznikiem elektromagnetycznym (EM), należy użyć lamp MASTER LEDtube oznaczonych na końcówce jednym paskiem w kolorze niebieskim. Jedyną dodatkową czynnością, jaką trzeba wykonać, jest bezproblemowa wymiana starego zapłonnika na specjalny zapłonnik LED (EM) dołączony do nowej lampy.

Oprawa ze statecznikiem elektronicznym – lampa MASTER LEDtube z dwoma paskami

Jeśli w oprawie brak zapłonnika oznacza to, że wyposażono ją w statecznik elektroniczny (HF) i należy zastosować lampę MASTER LEDtube z dwoma niebieskimi paskami na końcówce.

W tym przypadku, dzięki zastosowaniu w lampach specjalnej technologią InstantFit zapewniającej zgodność z przeważającą większością dostępnych na rynku stateczników elektronicznych (HF), nie ma potrzeby wykonywania jakichkolwiek dodatkowych czynności.

Niekompatybilne stateczniki elektroniczne – jest na to rada

W przypadkach rzadko występującej niekompatybilności lamp MASTER LEDtube oznaczonych dwoma paskami, ze statecznikiem elektronicznym zamontowanym w oprawie, należy przeciąć przewody, wymontować statecznik i użyć lampy oznaczonej jednym paskiem, a zasilanie podłączyć bezpośrednio do niej.

Listę świetlówkowych stateczników elektronicznych kompatybilnych z lampami MASTER LEDtube można znaleźć w materiałach informacyjnych firmy Philips - kliknij tutaj.

Inne artykuły Philips

Czytaj artykuły tej samej kategorii

Planujesz inwestycje?
sprawdź, ile możesz zyskać!