Slider_A9K
Pobierz app
Philips fanpage
akcja inwestycja
SEP
Realizacje
Kalkulator korzyści
Asfora
Jak zmodernizować świetlówkowe instalacje oświetleniowe?
2016-07-20

Jak zmodernizować świetlówkowe instalacje oświetleniowe?

Do niedawna w oświetlaniu wnętrz powszechnie stosowane były instalacje z oprawami świetlówkowymi. Zwłaszcza świetlówki typu T5 pracujące ze statecznikami elektronicznymi były uznawane za jedne z najbardziej ekonomicznych źródeł światła. W ostatnich latach palmę pierwszeństwa w ekonomicznym oświetlaniu pomieszczeń przejęły źródła światła i oprawy oświetleniowe wykorzystujące nowoczesną technikę diod świecących LED.

Dzięki technice LED istniejące instalacje oświetleniowe z oprawami świetlówkowymi w dobrym stanie technicznym mogą być zmodernizowane w bardzo prosty i niskonakładowy sposób. Jeśli możliwość dalszego poprawnego działania opraw nie budzi zastrzeżeń, nie trzeba ich wymieniać. Wystarczy nieskomplikowana zamiana źródeł światła. Dotychczasowe świetlówki mogą zostać zastąpione liniowymi źródłami światła LED – nowoczesnymi lampami z rodziny Philips MASTER LEDtube.

Źródła światła z rodziny MASTER LEDtube gwarantują:

  • optymalną efektywność energetyczną – skuteczność świetlna do 148 lm/W,
  • najwyższy strumień świetlny w trzech kategoriach – Standard (SO), High (HO) i Ultra (UO),
  • możliwość pracy w najbardziej wymagających warunkach środowiskowych.

Jest to najprostszy sposób modernizacji istniejących instalacji świetlówkowych, poprawiający oświetlenie i obniżający kosztów jego eksploatacji przy najniższych nakładach inwestycyjnych.

Oszczędność kosztów energii i szybki zwrot nakładów inwestycyjnych
Lampy Philips MASTER LEDtube zapewniają duże oszczędności energii elektrycznej bez pogorszenia jakości oświetlenia. Możliwe jest osiągnięcie oszczędności w kosztach energii na poziomie do 65 %, co sprawia, że czas zwrotu poniesionych nakładów inwestycyjnych jest krótki i w zależności od wariantu technicznego wynosi od ok. 1 roku do 2,5 lat.

Niskie koszty konserwacji dzięki trwałości i niezawodności
Trwałość lamp MASTER LEDtube dochodząca do 40 tys. godzin, w porównaniu z 15 tys. godzin dla świetlówek typu Philips TL-D, obniża nakłady potrzebne na konserwację i utrzymanie należytego stanu oświetlenia.

Światło wysokiej jakości
Wysoka jakość generowanego światła o wskaźniku oddawania barw Ra=83 zapewnia doskonałe rozpoznawanie barw i wygodę widzenia. Poszczególne lampy charakteryzują się jednorodnością barwy światła. Oświetlenie osiąga pełną intensywność natychmiast po załączeniu, a światło jest pozbawione tętnienia. Możliwe jest spełnienie wymagań normy PN-EN 12464-1:2012 Światło i oświetlenie - Oświetlenie miejsc pracy - Część 1: Miejsca pracy we wnętrzach, dla wysokich poziomów natężenia oświetlenia, bez olśnienia przykrego.

Wysoka wytrzymałość mechaniczna
Dzięki obudowie z tworzywa sztucznego, która zastąpiła szklaną rurę stosowaną w świetlówkach, wytrzymałość mechaniczna lamp MASTER LEDtube jest bardzo wysoka.

Możliwość pracy w obniżonych temperaturach
Lampy Philips MASTER LEDtube mogą pracować z powodzeniem w środowisku o obniżonych temperaturach, np. pod zewnętrznymi wiatami przemysłowymi, na przystankach autobusowych, peronach kolejowych, itp.

Bezpieczne dla środowiska
W przeciwieństwie do świetlówek, w lampach MASTER LEDtube nie są używane związki rtęci. Eliminuje to ryzyko zatrucia środowiska w przypadku uszkodzenia obudowy świetlówki i konieczność skomplikowanej utylizacji po zakończeniu użytkowania.

Bezproblemowy montaż w oprawach świetlówkowych
Lampy Philips MASTER LEDtube mogą być w łatwy sposób montowane w istniejących oprawach świetlówkowych. Dzięki takim samym długościom i średnicom jak w przypadku tradycyjnych świetlówek oraz znormalizowanym trzonkom, nowe lampy bez żadnych problemów pasują do zwykłych oprawek świetlówkowych.

Obrotowe trzonki (ROT)
Oprawki świetlówkowe wymagają obrotu źródła światła po umieszczeniu w gnieździe. W przypadku lamp LED mogłoby to tworzyć pewne problemy, ponieważ emitują one światło jedynie w ograniczonym kącie wynoszącym 160°, a nie 360° jak w przypadku świetlówek. Dlatego lampy MASTER LEDtube wyposażono w trzonki, które umożliwiają obrót o 90° w celu optymalnego ukierunkowania wiązki świetlnej.

Bezpieczne piny trzonka ważne dla instalatorów
Dzięki specjalnej konstrukcji kołki stykowe w trzonkach lamp MASTER LEDtube, tzw. piny, mogą by bezpiecznie dotykane w trakcie instalacji. Układ elektroniczny wewnątrz lamp jest również bezpiecznie odizolowany od wszystkich części wystawionych na dotyk.

Więcej informacji

Inne artykuły Philips

Czytaj artykuły tej samej kategorii

Planujesz inwestycje?
sprawdź, ile możesz zyskać!